הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אל חאליפי: "ניימאר ואמבפה תמיד יישארו פריסאים"

הנשיא אחרי העליה של פ.ס.ז' לרבע הגמר. מרקיניוס: "מחקנו פרק בהיסטוריה. הקרדיט לנבאס"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.03.21 - 00:15

זה הלך קשה, אולי יותר מהצפוי. זה לא היה יפה במיוחד, אבל פ.ס.ז' השלימה את המשימה והעפילה לרבע גמר ליגת האלופות אחרי שסיימה הערב (רביעי) ב-1:1 מול ברצלונה. הפריזאים היו זקוקים לפנדל של קיליאן אמבפה ובמיוחד יכולת גדולה של השוער קיילור נבאס שעצר פנדל של מסי לפני ההפסקה ונתן הופעה מדהימה בין הקורות עם תשע הצלות.

הנשיא של פ.ס.ז', נאסר אל חליפי, הבהיר בסיום ששני הכוכבים הגדולים שלו לא מתכוונים לעזוב. "ניימאר וקיליאן אמבפה הם פריסאים והם תמיד יישארו פריסאים". כזכור עם השניים מתקיימים מו"מ קדחתני על חידוש חוזים.

על המשחק עצמו אמר אל חאליפי בחיוך: "עבורי, זה תמיד מקור לגאווה כאשר אתה עולה לרבע הגמר. שילמנו מחיר כבד על מה שקרה מול ברצלונה לפני ארבע שנים. עלינו, שיחקנו, עברנו את ברצלונה. אנחנו מאושרים מאוד".

מאוריסיו פוצ'טינו, מאמן פאריס, דיבר על הקושי בפתיחה: "סבלנו במחצית הראשונה. לא הצלחנו למצוא את הפס הראשון. מבחינה פסיכולוגית, זה היה מבחן. אני מבין שכאן מדברים הרבה על העבר של הקבוצה ועל פסיכולוגיה. במחצית הראשונה הימרו, חשבנו יותר מדי על דברים. חשבנו על העפלה ולא על המשחק עצמו. זה מה שאמרתי לשחקנים במחצית. אנחנו צריכים להפסיק לחשוב על השפעות שליליות. אני שמח שהפכנו את הדברים במחצית השניה ועלינו".

קפטן פ.ס.ז', מרקיניוס, ידע למי להעניק את הפרחים בסיום: "במשחקים יש רגעים קשים, אבל אתה צריך לדעת איך להסתגל אליהם. אנחנו הצלחנו לשמור על זה הודות לשוער הגדול שלנו".

על משמעות העליה, אמר הבלם הברזילאי: "אפשר להגיד שמחקנו פרק בהיסטוריה שלנו וזה מרגיש נהדר, לא רק שהדחנו את בארסה, אלא גם את מנצ'סטר יונייטד בשלב הבתים (להן הודחה פאריס בשנים האחרונות). המטרה שלנו במשחק היתה לשמור על התוצאה ועמדנו בה".

נבאס הקדיש בסיום את עצירת הפנדל לסרחיו ריקו, שוער המשנה, שנעדר לאחרונה ממשחקי פאריס בעקבות מות אביו. הקוסטה ריקני אמר: "אני יודע שהוא עובר תקופה לא קלה עם משפחתו ומגיע לו משהו מהניצחון הזה".

"אני מודה לאלוהים שיכולתי לעצור את הפנדל", הוסיף השוער המעולה, "זה תמיד קשה, בטח כשיש בועט כמו מסי. צריך להגיד מילה טובה לבארסה. הם שיחקו מצויין והכריחו אותנו להגן ולצופף מאחור. אנחנו חייבים להמשיך לעבוד קשה ולהשאר מאוחדים כדי להשיג את המטרות שלנו".