הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הסגל יצומצם: 3-5 שחקני מכבי חיפה יושאלו

אכזבה מההגנה של הירוקים. משחק אלוף האלופים יידחה? וגם: ההשלכות הכלכליות של ההדחה

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  14.07.21 - 20:04

אכזבה גדולה במכבי חיפה אחרי ההדחה כבר בסיבוב הראשון של מוקדמות ליגת האלופות. האכזבה היא בעיקר ממשחק ההגנה של השחקנים הירוקים והשערים הרכים בשני המפגשים מול קייראט הקזחית.

אחד השינויים שיבוצעו במועדון הוא לגבי כמות השחקנים שיש כעת בסגל, שיצומצם. מוחמד עוואד, נהוראי יפרח ורוני לאופר יושאלו, כשגם יובל אשכנזי ומוחמד ג'אבר עשויים לצאת בהשאלה בשל ריבוי השחקנים במרכז השדה. עלי מוחמד ונטע לביא ייעדרו מהמשחק בקונפרנס ליג ביום חמישי הבא. ייעשה ניסיון להכשיר את ראיין סטריין ועופרי ארד.

ומה לגבי ההשפעה הכלכלית של ההדחה? מן הסתם עצם הירידה ממוקדמות ליגת האלופות למוקדמות הקונפרנס ליג (מפעל נמוך יותר בשתי דרגות חשיבות) תגרום לכך שניצחונות יובילו להכנסה הרבה יותר קטנה. מכבי חיפה תתחיל את משחקיה במפעל השלישי בסיבוב השני, ולכן כבר תקבל סכום מסוים על כך שהיא "עברה" את הסיבוב הראשון. הסכום: 150,000 יורו.

הדחה בסיבוב השני יכניס לחיפה 350 אלף, בסיבוב השלישי 550 אלף ובפלייאוף 750 אלף. חוץ מזה, הוחלט כי כל קבוצה שנחשבת לאלופה מקומית תקבל עוד 260 אלף יורו אם היא לא תגיע לשלב בתים כלשהו.

בעניין אחר, משחק אלוף האלופים בין מכבי חיפה למכבי תל אביב שתוכנן להתקיים ביום שבת ה-24 ביולי, עשוי לזוז ביממה. זאת בעקבות העובדה ששתי הקבוצות ישחקו ביום חמישי בקונפרנס ליג, ביום חמישי ה-22 ביולי.