הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דה בריינה: "בספרד הם יצטרכו לתקוף יותר"

כוכב סיטי, שהמשיך את העונה הנהדרת שלו ונבחר למצטיין מול אתלטיקו, סיפר: "היה קשה למצוא מרווחים, היינו חייבים להיות בשליטה". פפ הודה בסיום: "לא חשבתי שננצח 0:3 או 0:4". וגם: השפל של הקולצ'ונרוס

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.04.22 - 10:12

ערב ליגת האלופות הראשון של שלב רבע הגמר נערך אתמול (שלישי), כשבמשחק המרכזי מנצ'סטר סיטי התקשתה מאוד לחדור את הבונקר של דייגו סימאונה וחבריו, אך בסופו של דבר בעזרת שער של קווין דה בריינה היא הצליחה לעשות זאת ותגיע לגומלין במדריד אחרי 0:1 קטן אך חשוב. למרות שנכבש שער אחד בלבד המשחק סיפק כמה מספרים מעניינים:

נתחיל מכובש השער, קווין דה בריינה. הקוסם הבלגי כבש את שערו הראשון בליגת האלופות מאז אפריל 2021 מצד אחד, אך הוא נמצא בכושר אדיר מן העבר השני - בשמונת המשחקים האחרונים של דה בריינה באיתיחאד בכל המסגרות הוא כבש שמונה שערים ובישל עוד שלושה, 11 בסך הכל. הוא גם השלים הערב שער אחד לפחות נגד 4 קבוצות ספרדיות שונות. רק דרוגבה (5), כבש נגד יותר.

הבלגי, שנבחר למצטיין במשחק אמר בסיום: "היינו בשליטה לאורך כל המשחק. זה 0:1 ואנחנו מצפים למשחק דומה בגומלין. אם המשחק יהיה צמוד, הם יהיו חייבים לתקוף קצת יותר".

"הם שיחקו עם חמישה שחקנים בקישור וחמישה בהגנה, מאוד קשה למצוא מרווחים מול מערך כזה. שיחקנו בצורה טובה ולא ויתרנו על שום כדור. אתה חייב להישאר רגוע וסבלני".

מי שבישל את השער היחיד במשחק בצורה נהדרת הוא פיל פודן, שכבש העונה כבר 11 שערים ובישל עוד תשעה, ועבר עונה שנייה ברציפות את רף 20 השערים שבהם הוא מעורב בכל המסגרות. להזכירכם, האנגלי עדיין בן 21.

נעבור למספרים של אתלטיקו, והם מדהימים לא פחות. שימו לב לזה: אתלטיקו מדריד לא בעטה אפילו בעיטה אחת לעבר השער של סיטי. כן, כן לעבר השער, לא רק למסגרת. זו הפעם הראשונה בעידן צ'ולו סימאונה שדבר כזה קורה לקבוצה שלו, אחרי יותר מעשור. היא גם הקבוצה הראשונה שרושמת את ההישג המפוקפק הזה בליגת האלופות בעשור האחרון.

מדהים לא פחות הוא הנתון הבא. מאז החל להיבדק הנתון הזה, בעונת 2003/4, היו בסך הכל ארבעה משחקים בליגת האלופות בהם אחת הקבוצות לא בעטה פעם אחת לשער. פפ גווארדיולה אימן בשלושה משחקים.

המאמן אמר בסיום: "לא ציפיתי שננצח במשחק הזה 0:3 או 0:4. ביצעתי את החילופים כי חשבתי שזה ישפר אותנו, לפעמים זה עובד ולפעמים פחות. קשה להתמודד נגד קבוצה עם הרבה ניסיון במפעל הזה כמו אתלטיקו. נגיע למדריד במטרה להבקיע ולנצח".

בנוסף, מהלך אחד שתפס את העין במשחק היה כאשר אנחל קוראה בעט את הכדור מקרוב לפניו של ג'ק גריליש, מה שהוביל לקטטה קטנה (וכרטיס צהוב לקוראה), שפפ גווארדיולה היה במרכזה. לאחר המשחק, המאמן דיבר על כך שלשחקניו אסור ליפול לשיטת ההתגרות של שחקני אתלטיקו מדריד: "צריכים לשלוט ברגשות שלנו ולעשות מה שאנחנו צריכים לעשות. יש שופט, זו לא העבודה שלי. ג'ק הגיב בצורה טובה ונשאר מפוקס".