מאור: חלק מהבעיות של י-ם זה המרקם האנושי

המאמן בראיון: "לא יהיו שינויים. אומיץ' ודיי כרגע איתנו"

רועי כהן
רועי כהן  29.12.17 - 13:03
תחילת כתבה

אחרי ההדחה מאירופה, מודי מאור והפועל ירושלים יודעים שאסור להם למעוד ביום ראשון מול הפועל ב"ש ברבע גמר הגביע. רגע לפני המשחק הקריטי, מודי מאור התראיין ב"רדיו ירושלים" וסיפר על התובנות מהחודש וחצי הראשון שלו בתפקיד.

"לא חושב שיש מסלול אחד שבמסגרתו הופכים להיות מאמנים", מאור התייחס לביקורות נגדו, "גרג פופוביץ' עבד בבק אופיס של סן אנטוניו, יש כל מיני דרכים להגיע להיות מאמן. נכון, לא הייתי מאמן ראשי, אבל הייתי עוזר בליגת העל ולמדתי מהרבה מאמנים".

בהמשך, המאמן האדום דיבר על הכישלון של קבוצתו באירופה: "הפסדנו משחקים עוד לפני שהייתי מאמן, יש להפועל ירושלים בעיות ואתגרים. לא קיבלתי קבוצה מושלמת וידעתי את זה. הסיבה להדחה לא קשורה בזה שאני חסר ניסיון".

על רקע הדיווחים על עזיבה אפשרית של אלן אומיץ' ואוסטין דיי, שסוכנו התראיין השבוע וטען שאם דיי לא ייתלבש הוא יחפש קבוצה, מאור הבהיר שאין לו שום רצון לבצע שינויים: "אין לי שום רצון לשנות את הסגל הקיים. אומיץ' ודיי כרגע איתנו. הגעתו של רונלד רוברטס פתרה לנו בעיה גדולה בריבאונד. הוא עוזר לנו לרוץ והופך אותנו לקבוצה של 'מגרש פתוח'".

בסיום, מאור ביקר במרומז את שחקניו ואת חדר ההלבשה של האלופה: "שפת הגיף היא לא בעיה, אלא סימפטום על כך שמעידים על כך שאנשים חושבים על עצמם ולא על הקבוצה. מי שיעשה פרצופים, פשוט יהיה בחוץ. חלק מהבעיות שידענו שיש לנו, זה דברים שקשורים למרקם האנושי. חדר ההלבשה שלנו טוב, אבל יש יש מרקם אנושי שגורם לחלק מהבעיות שלנו".

ירושלים - במקום השני בממוצע הקהל ביורוקאפ
צרת רבים, חצי נחמה: הפועל ירושלים סיימה שלשום קמפיין אירופי גרוע במיוחד, עם הדחה כבר בשלב הבתים, אך האוהדים האדומים היו ונשארו אחת מנקודות האור הבודדות בעונה המסויטת של האלופה: על פי בדיקת אתר ערוץ הספורט, ירושלים מדורגת שניה בכמות הקהל שהגיעה למגרשים בשלב הבתים, עם 7,757 אוהדים בממוצע ו-38,785 צופים בסך הכל.

ראשונה במשיכת הקהל היא אלבה ברלין, שהצליחה להביא למשחקי הבית שלה 8,264 צופים למשחק ו-41,324 אוהדים בסך הכל. שלישית היא וילרבאן הצרפתית, עם 5,338 אוהדים בממוצע ו-26,693 בסך הכל. המדורגת אחרונה היא צדביטה זאגרב, עם 1,166 אוהדים למשחק בלבד, ו-5,834 בסך הכל. דרושאפקה של דיוויד בלאט רשמה גם היא נתונים רעים, והיא אחת לפני אחרונה עם רק 1,583 אוהדים למשחק ו-7,740 בסך הכל.

המשחק שמשך הכי הרבה קהל היה המשחק הביתי האחרון של אלבה נגד בילבאו, עם 8,878 צופים. המשחק החזק ביותר של ירושלים היה גם הוא במשחק הביתי האחרון, בהפסד לרג'יו אמיליה שבו חזו 8,403 אוהדים מאוכזבים. המשחק עם הנוכחות הדלה ביותר היה כשגלאטסראיי אירחה את בודוצ'נוסט לעיני 442 צופים בלבד, דבר שמסמל יותר מכל את ההתרסקות של גלא, שרק לפני שנה היתה ביורוליג.