"דרושפאקה רוצה יורוליג. יכולה? לא יודע"

בלאט חגג קאמבק מדהים בגמר היורוקאפ. צפו בנס

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.04.18 - 12:34
תחילת כתבהאם אתה מפסיד מספיק פעמים, אתה נקרא לוזר. וכשאתה מנצח מספיק פעמים, וגורם למהפכים דרמטיים להיות דבר שבשגרה במשחקי הקבוצה שלך, אתה לא סתם ווינר, אלא ווינר עם המון אופי. דייויד בלאט רשם אמש (שלישי) עוד פרק אדיר בשרשרת הקאמבקים הגדולים שלו בקריירה, כשדרושפאקה פיגרה בחמש נקודות 22 שניות לסיום, הצליחה לכפות הארכה ולגנוב את משחק מספר 1 בגמר היורוקאפ עם 78:81 על קובאן ברוסיה.

על המהפך הדרמטי אמר בלאט: "כשאימנתי את נבחרת רוסיה למדתי ביטוי - התקווה מתה אחרונה. כמובן שהיה לנו מאוד קשה, אבל הצלחנו לחזור. אם אתה מצליח לשמור על המשחק קרוב ולא נותן להם לברוח, יש לך סיכוי".

המאמן סיכם את הנקודות החיוביות: "חוץ מהעובדה שלא היינו טובים בריבאונד, עשינו את מה שרצינו. החטאנו כמה זריקות וזה טבעי, אבל בסופו של דבר ניצחנו משחק שעשינו בו המון טעויות וזה מעודד שמצאנו דרכים לשחק את המשחק שלנו ולהביא אותם לנקודה שהם היו תחת לחץ".

המאמן הישראלי התייחס למצב בו הייתה קובאן, שספגה את ההפסד הראשון שלה העונה: "המארחת במשחק הראשון היא תמיד הקבוצה עם הקוף על הגב. הצלחנו לגרום להם להגיע לנקודה כזו ולגנוב את המשחק. לנו זה לא משנה אם זה הפסד ראשון שלהם. בסופו של דבר זו סדרה ושתי הקבוצות בגמר, לא משנה המאזן".

בלאט הוסיף: "הדינמיקה עבדה לטובתנו כי על קובאן היה קצת יותר לחץ פסיכולוגי, לקח זמן עד שזה בא לידי ביטוי, אבל אז ראו בהארכה שהיינו הקבוצה הדומיננטית".

בראיון ל"בוקר ספורט", המשיך בלאט: "יש משחק בשישי שהופך להיות יותר חשוב. אני אחרי מעט שעות שינה, הגענו מאוחר מאוד לאיסטנבול. ננסה לשכוח ממה שהיה אתמול ונתקדם הלאה. אמונה יש ותוכנית הייתה, הסבירות שזה ייצא לפועל לא הייתה גדולה כל כך. במצבים כאלה לא יוצאים כמו שיוצאים אתמול. מה שרצינו לעשות זה בדיוק מה שקרה".

אם דרושפאקה תזכה ביורוקאפ היא כמובן תבטיח את מקומה ביורוליג בעונה הבאה. כשנשאל האם היא מוכנה לכך, אמר בלאט: "שאלה טובה. רוצה כן, יכולה, אני לא יודע".

"מכרו את כל הכרטיסים, יהיה אולם מלא. אנשים מאוד מתרגשים, אבל אנחנו צריכים לבוא ולעשות את העבודה שלנו. קובאן מנוסה ומוכשרת. לא יהיה קל. נבוא וניתן את המקסימום", הוסיף מאמן דרושפאקה.

בלאט התייחס בנוסף להחלטה של מכבי ת"א להקצאת קבוצה אחת ליורוליג ואחת לליגה: "זה יקרה אם דברים לא ישתנו מבחינת החוקים של הליגה הישראלית. אם יהיו שינויים, מכבי תשנה את ההחלטה שלה. אם וכאשר זה ייצא לפועל, זה ידרוש מהמועדון שינויים רציניים ביחד לשתי הליגות".

ולסיום, דיבר על עמרי כספי ושחרורו העגום מהווריירס: "צר לי מאוד, אבל אני מכיר את העסק. מצטער שהוא לא יהיה כי היה מגיע לו. הוא יהיה בסדר, לא משנה איפה הוא יהיה".