"כשקאליף משחק טוב, האחרים משחקים טוב"

שמיר על הכוכב שלו אחרי פריבור: "מרכיב חשוב בהתקפה שלי"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  10.10.18 - 23:19
תחילת כתבה

הפועל חולון השיגה הערב (רביעי) ניצחון 69:93 גדול על פריבור השווייצרית במשחק הפתיחה שלה העונה בליגת האלופות. קאליף ווייאט היה הכוכב של המשחק כשרשם דאבל-דאבל אדיר של 21 נקודות ו-11 אסיסטים. דן שמיר דיבר לאחר המשחק על השחקן המצטיין שלו.

"כמו כל דבר זה רק משחק אחד", אמר המאמן. "קאליף פה בעמדת עוגן מאד חשוב בקבוצה, וכשהוא משחק טוב הרבה אחרים משחקים טוב. הם יכולים לעשות דברים מעבר כשהוא טוב. אני מצפה היום שיהיה טוב יותר מלפני הפציעה. הציפייה שלי שיהיה מרכיב מאד חשוב בהתקפה שלי. הפסדנו כמה משחקי טרום עונה, הפסדנו בנהריה הפסד לא טוב. נחזיר את קורי וולדן ונתקדם יום אחרי יום, ככה זה עובד אצלנו".

על היכולת של הקבוצה שלו אמר שמיר: "לפעמים יש משחקים שצריך להשתחרר קצת בעזרת קליעה מבחוץ והתקפות מתפרצות. אנחנו קבוצה בסה"כ יותר טובה מפריבור. הם עשו דברים יפים, לא שיחקנו רע, אבל היינו עם אחוז קליעה נמוך בצבע. הם עשו נקודות והלחץ התחיל לדבר, הייתה לנו מחצית שנייה יותר טובה. הרבה שלשות? זריקה טובה מבחוץ שווה יותר אם היא טובה מזריקה בצבע. אין לי בעיה עם כמות קליעות גדולה מבחוץ".

"מפריעות לי הטעויות שאנחנו עשינו והיינו מוכנים להם. היינו יותר מרוכזים בחצי השני, הוצאנו את העוקץ מהכוכב שלהם, אבל זה צריך להיות יותר טוב. עמית שמחון? קשה לשים את האצבע עליו. אני שמח שהוא בא וחתם לשנתיים, יש לנו ציפיות גדולות שיהיה שחקן מאד מרכזי, מצד שני הוא לא שיחק במחצית השנייה היום כי הלכנו למקום אחר מבחינת משחק. לפעמים יש דברים שקשורים לתהליך בקליטה לקבוצה".

גם ווייאט בעצמו דיבר לאחר ההתמודדות: "לא אגיד שהגעתי לנקודה שחשבתי שזה המשחק שלי. החמצתי קצת זריקות קלות, ניסיתי לשמור על אגרסיביות ולעזור לקבוצה. פשוט הייתי סבלני וזה הגיע. זו הקבוצה עם האוהדים הטובים בישראל, האנרגיה תמיד שם, פשוט צריך להמשיך ולהתחרות. אנחנו משחקים טוב יחד, מתמסרים וקולעים וזה הלך לנו טוב היום. כן היה חשוב לנצח כי משחק בית ראשון באירופה".