סקוטי יודע: כך בחולון סגרו את הקאמבק של ריינולדס

ההצעה הגבוהה יותר מנהריה, הלקח שהסגולים למדו משנים קודמות והמשבצת אותה מייעדים לו. הסיפור מאחורי העסקה שהחזירה את האמריקני לקדנציה שלישית בחולון

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  08.01.19 - 13:37
תחילת כתבה

סקוטי ריינולדס ילבש את מדי הפועל חולון - תודו שהמשפט הזה מצלצל לכם מוכר מאיפשהו. זה יקרה הערב (שלישי), שוב, ב-19:30 כאשר הסגולים-צהובים יפגשו את פאוק סלוניקי, והגארד יפתח את הקדנציה השלישית שלו בקבוצה של דן שמיר. סל היכולות של ריינולדס מוכר וידוע לכולם - השאלה היא איך הסתדרו הכוכבים שוב, כך שהרכז בן ה-31 מצא את עצמו בחולוניה פעם נוספת.

  • הערב ב-19:30 ב-5SPORT: הפועל חולון מול פאוק סלוניקי

הכל התחיל בכך שבמועדון רוצים כבר זמן רב גארד נוסף, שיעזור לקאליף וואייט וקורי וולדן במלאכת ניהול המשחק, על אחת כמה וכמה לאור הפציעה של קאליף, שייעדר בשבועות הקרובים. וואייט עובר בימים אלו טיפולים בברך, והפציעה הזו הגיעה בזמן לא טוב מבחינת חולון, שנכנסת לתקופה עמוסה במיוחד של תשעה משחקים בחודש.

בצוות המקצועי לא רצו שהעומס ייפול בעיקר על וולדן, וכאשר היתה האפשרות להחתים את ריינולדס, חולון פעלה. אחת הסיבות המרכזיות היא העובדה שהתקופה הקרובה היא קריטית להמשך העונה כולה: המשחקים הבאים בליגת האלופות יהיו גורליים לגבי העליה לשלב הבא - מטרה שחולון סימנה לעצמה עוד בפתיחת העונה; ויתרה מכך - באופק כבר ניתן לראות את חצי גמר הגביע מול הפועל ירושלים.

הסיטואציה הנכונה עבורו
בחולון זוכרים איך בשנתיים האחרונות הם הגיעו למעמד חצי הגמר ללא שחקן משמעותי בקו האחורי: לפני שנתיים זה היה וואייט (טו הולוואי הגיע במקומו ימים ספורים לפני חצי הגמר) ובעונה שעברה זה היה קורי וולדן, שלא היה כשיר. בחולון מאמינים שוואייט יחלים עד ל-11.2, אבל גם אם לא - הכינו "תכנית מגירה", בדמות שחקן מוכח, שגם לא באמת צריך תקופת התקאלמות.

ריינולדס עצמו פנוי למעשה כבר כמעט חודש וחצי ו"חיכה להצעה המתאימה", על פי אנשי חולון. הפועל תל אביב התעניינה בו, ועירוני נהריה ממש "התאבדה" עליו, כאשר הגישה לו הצעה של כ-20 אלף דולר לחודש - סכום גבוה עבורה. ריינולדס סרב לנהריה משום שהעדיף להגיע לסיטואציה טובה יותר מבחינתו, של קבוצה שרצה בצמרת - ולא פחות חשוב מכך - משחקת בשתי מסגרות. זו היתה הסיבה, אגב, שבגינה ריינולדס לא המשיך בחולון עוד בקדנציה הקודמת, כי היא לא שיחקה באירופה.

על כן, ריינולדס קיבל את הצעת חולון, על אף שהיתה נמוכה כספית מזו של נהריה (כ-15 אלף דולר בחודש). תוסיפו לכך את העובדה שהוא נשאר בקשר עם חלק מאנשי המועדון, שמעריכים אותו מאוד וזוכרים אותו לטובה משתי הקדנציות הקודמות - ותקבלו "ווין-ווין סיטואיישן".

כרגע ריינולדס הוא הזר השישי של חולון - פורמט שממנו חולון העדיפה ועדיין מעדיפה להימנע, אבל המצב כרגע שונה. עד לפני כחודשיים, התכנון היה בכל מקרה לצרף עוד גארד זר על חשבונו של שון ג'ונס (שהיה אז בתקופה לא טובה), ולנסות להחזיר את ג'ו אלכסנדר כישראלי. אבל אלכסנדר נשאר בבשיקטאש והחתמת הגארד הושהתה, עד שהגיע סקוטי וכאמור, הכל הסתנכרן לטובת ההחתמה שלו. אבל מה יקרה ברגע שקאליף יחזור וחולון תצטרך לנווט עם שישה זרים? זו שאלה שגם בתוך הקבוצה, עדיין לא יכולים לענות עליה.

מגיע להוביל
בניגוד לשני המקרים הקודמים, בהם ריינולדס הגיע במהלך העונה ועזב בסיומה, הפעם בחולון פעלו אחרת והחתימו אותו בחוזה לעונה וחצי. ייתכן שגם ההסכם הזה קשור באופן כזה או אחר לקאליף, שכן העונה הזו היא כבר החמישית שלו בישראל, מה שאומר שהחל מהעונה הבאה חולון (או כל קבוצה ישראלית אחרת) תיאלץ לשלם עליו מס מלא, כמו על שחקן ישראלי, עובדה שעלולה להיות מכרעת בשאלה הישארותו בקבוצה ובישראל בכלל.

את העונה הנוכחית ריינולדס החל בלובליאנה, אבל לאחר שלא הסתדר עם המאמן, הגיע להסכם פיצוי על שחרורו, תוך שהוא רושם 9 הופעות בלבד. מאז שעזב את חולון, הוא הספיק לשחק בשתי קבוצות טובות - ציבונה וזניט סנט פטרסבורג - אם כי דווקא בעונה שעברה ברוסיה העמיד מספרים נמוכים יחסית: 3.6 נקודות ו-5.8 אסיסטים בממוצע ב-VTB , לצד 5.1 נקודות ו-4.7 אסיסטים ביורוקאפ. המספרים הללו לא מזכירים במאומה את השחקן שקלע 18 נקודות ומסר 6 אסיסטים בשבעת משחקיו בדקנציה הקודמת בחולון. עם זאת, הקו האחורי של זניט בעונה שעברה היה עמוס וצפוף, עם קייל קוריץ', מלקולם גריפין ודמונטה הארפר, כך שמלאכת ייצור הנקודות ממש לא קמה ונפלה על ריינולדס.

זה לא יהיה בהכרח המצב בחולון, במיוחד כשקאליף פצוע. ריינולדס הגיע כדי לתת מענה לעובדה שבקבוצה של שמיר יש מעט מדי שחקנים יוצרים - לעצמם ולאחרים - וסקוטי אמור לתת תוצרת מהרגע הראשון. מבחינת חולון, מומלץ שריינולדס ייכנס לעניינים כבר הערב, במשחק החשוב ביוון, שניצחון בו ישים אותה בעמדת זינוק מצוינת כדי לעלות שלב. וגם אם לא, אז לפחות שיהיה מחובר מספיק ומוכן למשימה הגדולה של התקופה הקרובה, באמצע חודש פברואר. בפעם הקודמת הוא השאיר את חולון בליגה (יחד עם וויל קלייברן), הפעם הוא ישמח להיות גם חתום על תואר.