משחק שאסור להפסיד בו: חולון יוצאת לאופאבה

מחזיקת הגביע, עדיין ללא וואייט, חייבת לנצח את הקבוצה החלשה בבית

עמרי מנהיים  15.01.19 - 16:07
תחילת כתבה

אחרי שני הפסדים רצופים בליגת האלופות של פיב"א, הפועל חולון תנסה לחזור מחר (רביעי) למסלול, במשחק שפשוט אסור לה להפסיד אותו: היא תתארח אצל אופאבה הצ'כית, שנחשבת הקבוצה החלשה בבית. מחזיקת הגביע עברה מסע ארוך שהחל לפנות בוקר בטיסה לוורשה, המשיך בטיסה לקאטוביץ' שבצ'כיה ומשם נסיעה של כשעתיים עד לאופבה.

דן שמיר התייחס למשחק מחר: "הגענו לאופאבה אחרי מסע ארוך, למשחק שחייבים לנצח בשביל עליית שלב בצ׳מפיונס ליג. אנחנו מתכוננים למשחק קשה, כמו שהיה המשחק נגדם בבית. אופאבה קבוצה לא קלה בזכות יכולות הקליעה של שחקנים שלהם בכל העמדות, ובזכות העובדה שהקבוצה הזאת משחקת כמה שנים ביחד והיא מאד מתואמת. נצטרך להציג משחק טוב שלנו כדי לנצח במשחק החשוב הזה".

מי שימשיך להיעדר הוא קאליף וואייט, שעדיין לא ברור מתי יחזור - שכן רק בעוד מספר ימים הוא אמור לחזור להתאמן עם מגע. בהיעדרו, קורי וולדן תפס פיקוד ונמצא בכושר הטוב ביותר מאז שהגיע לישראל. בחולון גם מצפים מסקוטי ריינולדס לתת תפוקה משמעותית יותר מכפי שנתן בשני המשחקים הקודמים ומאמינים שזה אכן יקרה בקרוב.

חולון מגיעה למשחק הזה במאזן של 4:6, כאשר אחרי המפגש מול אופאבה יוותרו לה עוד שלושה משחקים. ניצחון מחר ישאיר אותה ביתרון של משחק אחד לפחות על נאנטר הצרפתית (שנמצאת במקום החמישי), כאשר השתיים עוד צריכות להיפגש במחזור האחרון.

בין לבין, לקבוצה של דן שמיר מצפה משחקים מול טנריפה (שכבר עלתה) ומול בון (6:4) בחוץ - עוד קבוצה שרוצה את אחד מארבעת הכרטיסים לשלב הבא. בשל כך, החשיבות של המשחק קריטית: מעידה של חולון מול הקבוצה שניצחה רק פעם אחת העונה תשים אותה במצב שכל הפסד נוסף עלול להטות את הכף לרעתה במאבק על העליה לשמינית הגמר.