פלדין ובלאט יהיו בחמישיית העונה באלופות?

פרס ניחומים לכוכבי ירושלים אחרי ההדחה הכואבת, סטודמאייר מועמד לסנטר העונה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.04.19 - 17:31
תחילת כתבה

לא כך קיוותה הפועל ירושלים לסיים את העונה האירופית שלה, שהייתה מלאה בתקוות להעביר את חודש אפריל בהכנות אחרונות לקראת אירוח גמר ליגת האלופות של פיב"א, אלא שחלומות לחוד ומציאות לחוד. ולמרות זאת, האדומים יכולים להתנחם בכך שתמיר בלאט וג'יימס פלדין נבחרו היום (חמישי) להיות בין המועמדים לחמישיית העונה, כשהשני גם נמצא בין ששת האחרונים לתואר ה-MVP.

פלדין רשם עונת בכורה מוצלחת במפעל המשני בגודלו באירופה, שכללה 16.4 נקודות למשחק לצד 3.3 אסיסטים ב-29.2 דקות על הפרקט, והיה בורג משמעותי בהעפלה של הקבוצה מהבירה לרבע הגמר. לצידו של פלדין, אחד המועמדים המובילים לזכייה הוא אקס מכבי ת"א, טייריס רייס, שתרם 16.6 נקודות לבאמברג וכמה משחקים גדולים שנתנו לו את הכרטיס לפיינל פור.

גם בלאט יכול לחייך לאחר שפתח את הקריירה האירופית שלו ברגל ימין והשתלט על עמדת הרכז הראשון של עודד קטש. בלאט סיים עם ממצוע מרשים של 10.1 נקודות ו-7.1 אסיסטים למשחק ב-40.4% מחוץ לקשת, אבל נעלם דווקא ברגע האמת מול טנריף. מלבד שני הגארדים, לירושלים יש גם נציגות בצבע, כשאמארה סטודמאייר, שבפתיחת העונה לקח חלק רק בליגת האלופות, נמצא בין חמשת המועמדים המובילים להיבחר לסנטר העונה.