אוהדי הפועל י-ם: הותקפנו ע"י אוהדי בית"ר

חשד לגניבת ציוד ותקיפה של לה פמיליה. וגם: סיכום הניצחון

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  05.12.19 - 10:32
תחילת כתבה

אפשר להגיד שהפועל ירושלים שמה את התקופה הפחות טובה מאחוריה. צמד ההפסדים באירופה, לפו אורטז ולבורגוס, נשכחו כבר עם הניצחון הגדול על מכבי תל אביב בגביע, ואתמול (רביעי) האדומים חזרו לתלם גם בליגת האלופות של פיב"א עם 72:94 חלק על אנטוורפ הבלגית. "לא התחלנו טוב, אבל בסופו של דבר, במשך 25 דקות עשינו עבודה טובה בהגנה, שלטנו בריבאונד, רצנו ועשינו נקודות קלות", סיכם עודד קטש.

אבל מבחינת קטש וירושלים, החדשות הגדולות והמרגיעות הגיעו לאחר המשחק: ג'ייקובן בראון עבר צילום בקרסול, שבו לא התגלו ממצאים חריגים. במועדון נרגעו מאוד לאור האבחנה הזו, שכן ברגעים הראשונים היה חשש מפציעה חמורה יותר של הגארד, שירד לקבל טיפול בחדר ההלבשה ברבע השלישי ולא חזר לשחק. בכל מקרה, הוא יעבור בקרוב בדיקות נוספות, שלאחריהן ייקבע המשך טיפול והאם יש צורך במנוחה. גם תמיר בלאט נפגע בפניו סמוך לסיום ממרחק של שחקן בלגי, אבל גם במקרה שלו לא מדובר בפציעה חמורה.

אלא שהיו גם חדשות רעות. אחרי המשחק של הקבוצה, ולאחר המשחק של בית"ר י-ם בטדי, הותקפו חלק מאוהדי קבוצת הכדורסל על ידי אוהדי אירגון 'לה פמיליה', שאף גנבו חלק מהציוד של הקהל האדום. אוהדי הפועל ירושלים לא פנו למועדון בנוגע לכך ולא פנו למשטרה, כך שנכון לרגע זה מדובר בטענותיהם בלבד, כאשר התמונה המצורפת ממחישה הכל טוב יותר. 'לה פמיליה' בחרו שלא להגיב לטענות בשלב זה.

על הפרקט, ירושלים שוב לא התחילה טוב ובמשך 17-18 דקות היה משחק צמוד. אבל הירושלמים פתחו מבערים לקראת סיום המחצית, רצו 0:12 ומשם לא הביטו לאחור. "אני גאה מאוד בכולם", אמר טיישון תומאס. "התחלנו קצת לאט ברבע הראשון, אבל מאז בכל רבע הצגנו את הכדורסל הטוב שלנו, הוצאנו לפועל את תכנית המשחק. אנטוורפ היא קבוצה טובה מאוד, לכן אנחנו יוצאים מפה בתחושה טובה, בזכות הדרך שבה ניצחנו".

לא פחות משבעה שחקנים קלעו בדאבל פיגרס, כאשר ג'יימס פלדין מוביל עם 17, אבל האקס פקטור אמש היה מינדאוגאס קופשאס, שקלע 12, והיה לו חלק חשוב בבריחה לקראת סיום המחצית. "קופשאס היא חתיכה חשובה בפאזל שלנו", אמר תומאס. "הוא אמנם לא משחק הרבה, אבל כשהוא משחק, צריך לדאוג לגביו. אנחנו שמחים שהיה לו משחק טוב".

גם קטש החמיא: "קופשאס עזר לנו מאוד. בגלל הגודל שלו, דווקא קל לו יותר לשחק ברמות בגבוהות. יש לו סייז שיותר מתאים למסגרות האירופיות וניצלנו את זה בצורה חכמה בהרבה דקות. ברגע שהם עברו לעשו חילופים הגנתיים הכנסנו אותו, כי קשה להגנה להחליף כשהוא משחק".

ירושלים, שעבורה המשחק אתמול היה משחק ביתי ראשון לראשונה מזה חודש, נמצאת כעת ברצף של משחקים בארנה. בשבת היא תארח את גלבוע/גליל, כשבשלישי הבא היא תפגוש את את בנדירמה וביום ראשון תתמודד מול מכבי חיפה. "אנחנו נהיה קבוצה שמאוד קשה לנצח אותה אם נמשיך ככה", אמר תומאס. "תיקשרנו היטב אחד עם השני וזה הבסיס להגנה שלנו".