מאמצים להחתמת גיבוי ללוקט בימים הקרובים

קטש מקווה להגיע למשחק החשוב באתונה עם תוספת חדשה לסגל. קיין ובל עלו כמועמדים, אך הם לא יגיעו להפועל ירושלים

רועי כהן
רועי כהן  11.12.19 - 07:25
תחילת כתבה

המטרה: החתמה זריזה. הפועל ירושלים תגיע בשבוע הבא למשחק החשוב ביותר שלה עד כה באירופה, נגד אא"ק אתונה, כשהיא עדיין במאזן מושלם במשחקי בית בליגת האלופות של פיב"א אחרי הניצחון אמש (שלישי) 72:83 על בנדירמה הטורקית.

למרות הניצחון, בירושלים מודאגים מהדלילות בסגל בעקבות היעדרותו של טרנט לוקט, שהמריא לארה"ב מסיבות אישיות. בקבוצה עושים מאמצים גדולים כדי להחתים שחקן בעמדה מספר 3 כבר בימים הקרובים, כדי שיוכל לעמוד לרשותו של עודד קטש באתונה. ראשי האדומים-לבנים מחפשים שחקן שיסכים להגיע במתווה של חוזה לחודש פלוס אופציה להארכה עד סוף העונה, דבר שעלול להקשות על מציאת שחקן בשוק שממילא כבר דליל ובעייתי.

בגזרת השמות, הוזכרו שני שחקנים שכבר שיחקו בעבר בישראל, אך מועמדותם ירדה מהפרק: אקס מכבי תל אביב דיאנדרה קיין, שעדיין דורש סכומים גבוהים בהרבה ממה שירושלים יכולה להציע, וג'יימס בל, לשעבר בהפועל חולון, ששוחרר לאחרונה מפרטיזן בלגרד אך לא יגיע מכיוון שלא עבר בהצלחה את הבדיקות הרפואיות בסרביה.

עדיין מושלמים בבית. ג'יימס פלדין נמצא אולי בכושר הטוב ביותר שהיה בו מאז שהגיע לקבוצה מהבירה לפני שנה וחצי. בהמשך ישיר להצגת 41 הנקודות נגד הפועל גלבוע/גליל, אתמול הוא צלף "רק" 27, כולל 7 שלשות.

"שוב התחלנו חלש למרות שדיברנו על זה, ושוב העלנו את הקצב כמו תמיד", אמר פלדין בסיום. "השלשות שלי כנראה פגעו בהם מאד. אצלי זה בעיקר עניין של ביטחון עצמי, אני יודע שהמאמן והשחקנים מאמינים בי ונותנים לי לשחק בחופשיות. אני פשוט אוהב לנצח, יותר מהנקודות, וזה מה שבאמת חשוב". לאחר מכן הוא הוסיף עקיצה מחויכת לעודד קטש שישב לצידו במסיבת העיתונאים: "וכל זה למרות שעודד לא אוהב סקוררים".

קטש סיכם את המשחק: "המאמץ שאני רוצה לראות לא היה שם בפתיחה, אבל הגנתית עשינו עבודה טובה בהמשך. אני שמח שקאזינס מילא את התפקיד של לוקט היום והוא ובריימו עשו עבורנו את ההבדל".

על ההחלטה לאפשר ללוקט לשהות לצד משפחתו אמר: "כולנו מתפללים עבור לוקט ומשפחתו. קשה לנו להעריך מתי הוא יחזור, יש דברים יותר חשובים מכדורסל. חלק מהמשפחתיות שיש כאן זה בדיוק העניין הזה".