בראון נבחר למצטיין המחזור ה-11 באלופות

שבוע שני ברצף: שחקן של הפועל ירושלים זוכה בכבוד במפעל

רועי כהן
רועי כהן  17.01.20 - 17:02
תחילת כתבה

עם הצטרפותו של שלווין מאק להפועל ירושלים, ייתכן שמצפה לעודד קטש כאב ראש חיובי ברוטציה של הקו האחורי. מה שמחזק את הסברה הזאת היא בחירתו של ג'ייקובן בראון ל-MVP של המחזור ה-11 בליגת האלופות של פיב"א, בזכות ההופעה המצוינת בניצחון החוץ על אנוויל וולוצלאבק. יש לציין כי מדובר בשבוע השני ברציפות ששחקן של ירושלים זוכה בכבוד, אחרי טיישון תומאס בשבוע שעבר.

בראון סחף את ירושלים במשחק של קצב רצחני עם 21 נקודות, 10 אסיסטים, 6 ריבאונדים, מדד 31 ושלשה ענקית מטווח NBA שסגרה את הסיפור. "אני מוכן עבור הקבוצה בכל פעם שקוראים לי", אמר בראון על הבחירה בו כמצטיין. "זה לא שאני פורח במאני טיים, אני פשוט נשאר בקצב טוב ומצליח למשוך את השמירה הכפולה ואז מוצא את השחקן הפנוי".

ירושלים רשמה היסטוריה קטנה, כשהפכה במחזור החולף לקבוצה הראשונה במפעל שארבעה משחקניה קולעים 20 נקודות ומעלה במשחק אחד. "זה רק מראה איזה אופי יש לקבוצה הזאת", הוסיף בראון. "אנחנו יכולים לעשות דברים שלא ייאמנו. חדר ההלבשה שלנו מדהים, וכשאנחנו משחקים כך, קשה מאד לעצור אותנו. אנחנו רוצים לעשות הכל כדי להביא את הפיינל פור לירושלים אחרי שנתנו לזה לברוח בעונה שעברה".

אגב, לחמישייה של המחזור במפעל נכנס גם טי ג'יי קליין מהפועל חולון. השחקן קלע 18 נקודות והוריד 10 כדורים חוזרים ב-94:101 על שטרסבורג.