השלב הבא: היריבות האפשריות של ירושלים

בשיקטאש, פרישטרי או ליטקאבליס יגיעו. ההגרלה: ב-18 בחודש

מערכת אתר ערוץ הספורט  05.02.20 - 23:22
תחילת כתבה

לאחר שסיימה את שלב הבתים בליגת האלופות במקום הראשון בבית ב' ועם שלושה הפסדים בלבד ב-14 מחזורים, עיניה של הפועל ירושלים כבר נשואות אל עבר הגרלת שלב שמינית הגמר, שתיערך ב-18 בפברואר. עם סיום השלב המוקדם בשאר הבתים גם נקבעו היריבות האפשריות עבור החבורה של עודד קטש, שתהנה כמובן מיתרון הביתיות בסדרה של הטוב משלושה משחקים.

ואלה שמות: פרישטרי היוונית, בשיקטאש הטורקית וליטקאבליס הליטאית - שלוש הקבוצות שסיימו במקום הרביעי בבתים המקבילים לזה של ירושלים. בינתיים, עד אשר תיערך ההגרלה - הנה היכרות ראשונה עם היריבות שעשויות להגיע לארנה.

פרישטרי
במקרה שהאדומים יפגשו את היריבה שנמצאת במקום הרביעי בליגה היוונית, הם יזכו למפגש פיקנטי, מול מי שפתח את העונה בהפועל ירושלים - אייזיאה קאזינס. הגארד שנרשם בזמנו רק למפעל האירופי, לא הצליח להתאקלם בבירה הישראלית ובתחילת 2020 עבר ליוון, שם אמנם הוא מקבל דקות משחק משמעותיות, אך ללא מספרים גבוהים מדי.

הקבוצה היוונית עלתה לשמינית הגמר עם יחס של שמונה ניצחונות אל מול שישה הפסדים. הבולט בין שחקניה הוא סטיבן גריי (בעבר הרחוק מועמד להפועל ת"א), שסיים את שלב הבתים עם ממוצע של 12.1 נקודות למשחק.

בשיקטאש
הטורקים (7:7 בשלב המוקדם) שאיבדו באמצע שלב הבתים את הכוכב שלהם ג'יימס מקאדו לדרושפאקה, העפילו אמנם לשמינית הגמר, אבל סיימו את הבתים בביזיון גדול, כשהובסו על ידי דיז'ון בלא פחות מ-41 הפרש. בשיקטאש קלעה באותו משחק 47 נקודות בלבד.

הכוכב של השחורים-לבנים הוא שאקיל מקיסיק, שמחזיק בממוצע נקודות מרשים של 16.6 למשחק. האמריקני אף שיתף פעולה בעבר עם גל מקל בגראן קנאריה הספרדית.

ליטקאבליס
הקבוצה הליטאית, שעלתה על חשבונה של הפועל חולון, מכירה היטב את הפועל ירושלים - השתיים התמודדו בשלב הבתים בעונה שעברה. מי שעודד קטש וצוותו יצטרכו לשים לב אליו, הוא ז'ליקו שאקיץ'. הקרואטי שמחזיק בממוצעים נהדרים של 17.4 נקודות ו-6.8 ריבאונדים באירופה, צפוי להיות האקס פקטור של הליטאים במקרה ושתי הקבוצות ייפגשו.