אחרי ההדחה: חולון שחררה את טרוי קופיין

הסגולים יצרפו עוד רכז ויישארו עם שני זרים בלבד בסגל

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  06.02.20 - 20:44
תחילת כתבה

ההדחה מליגת האלופות נותנת את אותותיה בהפועל חולון וכעת היא נפרדה ממי שהיה אמור להיות הכוכב הגדול שלה העונה. הסגולים הודיעו היום (חמישי) על שחרורו של טרוי קופיין אחרי שלושה חודשים בלבד במועדון. כעת, הם יישארו עם שני זרים בסגל ואמורים לצרף רכז אחר על חשבונו.

קופיין, כמו יתר השחקנים, נשמע שבור בסיום ה-69:68 לליטקאבליס. "אני לא יודע להביע איך אני מרגיש. נתנו פה מלחמה גדולה, אבל בכמה מהלכים בסוף לא הצלחנו לעשות את ההבדל. זו היתה דרך קשוחה לסיים בה את המשחק. ניסינו להתעלות ברגעים המכריעים, אבל דברים פשוט לא הלכו בכיוון שלנו. היו לנו הרבה עליות ומורדות, והדרך להתגבר על הכל היא פשוט להמשיך למשחק הבא", אמר במה שהתברר בסוף בהכרזה האחרונה שלו במדים הסגולים.

כנראה שהעונה האירופית של הפועל חולון לא היתה יכולה להסתיים אחרת, והשניות האחרונות מול ליטקאבליס תימצתו אותה באופן מושלם. זה היה הכי אכזרי והכי כואב, בעיקר כי שוב זה היה בידיים והשאיר תחושה אדירה של פספוס. וכן, זה קרה שוב בבית.

חולון עוד הובילה 66:68, פחות משניה לסיום, אבל מרקוס פוסטר ביצע עבירה על פאוליוס ואלינסקאס בזריקה לשלוש. שתי הראשונות מהקו נכנסו פנימה, השלישית קפצה מספר פעמים על הטבעת ולמשך מספר רגעים נראה היה שהכדור ייצא החוצה, אבל בסופו של דבר, הוא עבר דרך החישוק כמו חץ בלב של כל הנוכחים בהיכל טוטו. חולון הודחה מליגת האלופות, כנראה שזה פשוט לא נועד לקרות.

אי אפשר להגיד שאנשי חולון היו מאוכזבים בסיום המשחק. הם היו שבורים, מרוסקים, במיוחד לאחר שראו שססארי עשתה עבורם את העבודה וניצחה במנרסה. הבעלים שלמה אייזיק נותר לשבת על הכסא שלו, בדיוק במרכז המגרש, דקות ארוכות אחרי הסיום, דקות ארוכות אחרי שההיכל התרוקן לחלוטין.

בתחילת העונה, הוא סימן את העליה לשמינית גמר ליגת האלופות כמטרה עליונה, אחרי שלוש עונות במפעל. בעונה הראשונה הקבוצה שילמה שכר לימוד, בעונה שעברה זה התפספס במחזור האחרון מול נאנטר (גם כן בבית) ואתמול זה הרגיש אפילו יותר קרוב, גם לאור ההתפתחות של המשחק. "זו היתה ההדחה הכי כואבת", אמרו בחולון.

"זה לילה קשה, אלו רגעים קשים בעיקר לבעלים ולאוהדים, אבל אנחנו צריכים להתגבר על זה", סיכם סטפאנוס דדאס בסיום. "זה מאכזב במיוחד אחרי שמנרסה הפסידו, אבל אין לי באמת תלונות. אם להיות אמיתי, היה לליטקאבליס לא מעט מזל וגם השופטים היו איתם בכמה החלטות חשובות מאוד. לא דיברתי עד עכשיו על השיפוט, אבל מה שהם עשו עצבן את כל הקבוצה".

בחולון יצאו כועסים מאוד על שלישיית השופטים, כאשר חלק מאנשי המועדון אף צעקו לעברם "בושה" בירידה לחדרי ההלבשה. אבל בסופו של יום, למרות שאכן היו הרבה שריקות גבוליות שהלכו לכיוון הליטאי, בחולון לא תלו את ההפסד רק בשיפוט.

"זה משחק שהיה בידיים שלנו ושוב עשינו יותר מדי טעויות, ולא בפעם הראשונה, בדקות האחרונות", אמרו במועדון. דדאס תלה את ההפסד גם בגורמים אחרים: "כדי להציג יכולת טובה ברגעי הסיום אתה צריך קבוצה מאוחדת, עם שחקנים שמכירים אחד את השני. אנחנו שיחקנו בכל פעם בהרכב שונה בגלל כל השינויים בסגל, כשגם הפעם שיחקנו בהרכב שונה בגלל בעיית העבירות של הגבוהים".

בסיום המשחק התכנסו כל ראשי הקבוצה בחדר ההנהלה, כשמתוך האכזבה לקחו את ההחלטה הקשה לשחרר את קופיין. וכעת, השאלה היא מתי ובאיזו עמדה יצורף הזר השמיני והאחרון לליגה. ואם וכאשר זה יקרה, על חשבון מי הוא יגיע. "במוקדם או במאוחר אנחנו נעשה עוד שינויים, זה בטוח", התייחס לכך דדאס בסיום.