מייד אין חולון: הפספוסים הגדולים באירופה

שוב ושוב, חולוניה בעטה בדלי בבית. על הדחה אכזרית במיוחד

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  06.02.20 - 11:50
תחילת כתבה

יש כמה סיבות לכך שהפועל חולון לא הצליחה לעלות לשמינית גמר ליגת האלופות, אבל המרכזית שבהן היא ככל הנראה הפסדי הבית. לא פחות מארבעה כאלה (מתוך שבעה משחקים) היו לקבוצה בצהוב-סגול, ובין כולם עובר קו מאוד ברור: כולם, מי יותר-מי פחות, חמקו לה מבין האצבעות בצורה מתסכלת מאין כמוה. נכון, גם היו פספוסים בכמה משחקי חוץ, אבל כאן בבית - זה פשוט היה תסריט שחזר על עצמו פעם אחר פעם.

מחזור 1: הפועל חולון - אנקרה 82:79
בכמה מילים: חולוניה עמוסת הציפיות פתחה עונה עם שרון דרוקר על הקווים, ועם סגל שכלל בין היתר את לטאביוס וויליאמס, מלקאי ריצ'ארדסון, עמית שמחון ואפילו ג'יילן ג'ונסון. כמעט חצי קבוצה הוחלפה מאז.
כמה זה היה קרוב? פחות משלוש דקות לסיום, מלקאי ריצ'ארדסון קלע שלשה שקבעה 70:77 והמומנטום היה כולו חולוני.
הבעיטה בדלי: מאז אותה שלשה של ריצ'ארדסון, הטורקים רצו 0:11 והכריעו את המשחק.
מה נזכור מהסיום: דווקא יוגב אוחיון, הטוב בשחקני המארחת באותו ערב (8 נקודות, 9 אסיסטים), החטיא שלשת קלאץ' שהייתה יכולה להחזיר לחולון את היתרון בשניות הסיום.
כיכב מנגד: ניק ג'ונסון, שסיים עם 13 נקודות, קלע 5 רצופות בהתקפות החשובות, והוסיף חטיפה קריטית.

מחזור 6: הפועל חולון - ססארי 94:92
בכמה מילים: חולון הגיעה למשחק הזה במומנטום שיא בליגת האלופות, אחרי שלושה ניצחונות רצופים ונראה היה שהדברים מתחילים להתחבר עבור דרוקר. רק ארבעה ימים לאחר ההפסד המרגיז הזה, הגיעה ההתרסקות הגדולה ברבע גמר הגביע.
כמה זה היה קרוב? חולון כבר הובילה ב-15 נקודות בתוך הרבע השלישי, אבל גם לאחר שססארי חזרה למשחק וכפתה סיום צמוד, שלשה של גיא פניני (פלוס עבירה) החזירה לה את היתרון, קצת יותר מדקה וחצי לסיום.
הבעיטה בדלי: אחרי אותה שלשה של פניני, דשון פייר מססארי החטיא שלשה וחולון יצאה להתקפה מסודרת. מרקוס פוסטר, במשחק של 23 נקודות, איבד את הכדור לקרטיס ג'רלס, שרץ ללייאפ קל שקבע 86:86.
מה נזכור מהסיום: ססארי הובילה בנקודה, 10 שניות לסוף המשחק. חולון כמובן ביצעה עבירה, אלא ששמחון ביצע עבירה בלתי ספורטיבית על ג'מאל מקלין, והמשחק הוכרע.
כיכב מנגד: ג'רלס, שכבר קלע סל ניצחון מול חולון, השתלט על המשחק בדקות ההכרעה, ולחטיפה מפוסטר הוא הוסיף את השלשה החשובה במשחק, 43 שניות לסיום.

מחזור 9: הפועל חולון - אוסטנד 59:58
בכמה מילים: מתן חרוש עמד על הקווים, בתקופת הביניים בין דרוקר לדדאס. זה היה משחק רע של שתי הקבוצות, שקלעו באחוזים נמוכים מכל הטווחים, כאשר חולון רושמת 17 איבודים בעוד יריבתה הבלגית מאבדת לא פחות מ-19 כדורים.
כמה זה היה קרוב? 2:15 דקות לסיום, סל של טי.ג'יי קליין קבע 51:58 לחולון. 7 נקודות הפרש, במשחק מהסוג הזה, נראו כמו יתרון שיהיה קשה לשמוט.
הבעיטה בדלי: החל מאותו סל של קליין, חולון לא ייצרה ולו נקודה אחת עד לסיום, כשהבלגים רצים 0:8.
מה נזכור מהסיום: לפוסטר עוד הייתה הזדמנות לנצח, אבל הוא החטיא שלשה בשניה האחרונה.
כיכב מנגד: למען האמת, אף שחקן לא ראוי לציון מיוחד במשחק הזה. דווקא מיקל מקינטוש (15 נקודות), שעלה כמועמד להגיע לחולון בקיץ, הכריע אותו עם שתי קליעות עונשין.

מחזור 14: הפועל חולון - ליטקאבליס 69:68
בכמה מילים: הפספוס הגדול מכולם. למרות כל העליות והירידות, חולון הגיעה למחזור האחרון כשהיא עדיין עם סיכוי לעלות. בדיעבד, ניצחון על הליטאים היה שולח את חולוניה לשמינית הגמר.
כמה זה היה קרוב? 2:15 דקות לסיום, שוב חולון ביתרון יפה. גם הפעם זה היה פניני שקלע שלשה קשה שקבעה 63:68, ושוב, מומנטום צהוב-סגול בהיכל טוטו, כשבאותם רגעים ססארי מובילה במנרסה וכל הקהל על הרגליים, בתחושה שהעליה קרובה מתמיד.
הבעיטה בדלי: חולון שוב לא קלעה בשתי הדקות האחרונות, כש-40 שניות לסיום, היא ביתרון שתי נקודות ועם כדור ביד. היא שיחקה התקפה ארוכה, קליין תפס עמדה בצבע והגיע למצב זריקה נוח, אבל החטיא מקרוב.
מה נזכור מהסיום: חולון דווקא סיפקה הגנה טובה במהלך האחרון, טרוי קופיין כמעט חטף, אבל בסופו של דבר זה הגיע לפאוליוס ואלינסקאס, שזרק לסל, 0.9 שניות לסיום. פוסטר ביצע עבירה בניסיון לחסום - 3 זריקות עונשין.
כיכב מנגד: זליקו שאקיץ' (17 נקודות) היה מצוין, אבל ואלינסקאס חתום על הניצחון הזה עם שלוש קליעות בקור רוח, כאשר הכדור השלישי מקפץ על הטבעת כמה פעמים ונכנס. סוף אכזרי לעונה מתסכלת במיוחד.