הקלאסיקו בין י-ם למכבי ת"א יתקיים כרגיל

הקרב הגדול ייערך ביום ראשון בארנה מול 9,000 צופים

רועי כהן
רועי כהן  05.03.20 - 11:04
תחילת כתבה

הקלאסיקו של הכדורסל הישראלי יתקיים כרגיל. למרות החשש כי המשחק הגדול יידחה, חזרתו של אמארה סטודמאייר עם הצהובים לארנה תיערך מול 9,000 צופים אחרי סיכום בין המועדונים, המנהלת ומשרד הבריאות.

כך הוחלט היום (חמישי) אחר הצהריים בפגישה שנערכה במנהלת בה נכחו מנכ"ל הפועל ירושלים גיא הראל, שני כהן סמנכ"לית שיווק ומכירות הפועל ירושלים, עדלי מרכוס מנכ"ל מכבי תל אביב, יו"ר המנהלת שמואל פרנקל ומ"מ מנכ"ל המנהלת שלומי פרי.

ממנהלת הליגה נמסר כי: "במהלך הפגישה עמדנו בקשר עם משנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופסור איתמר גרוטו וסוכם איתו שהמשחק ביום א' יתקיים כסדרו וסוכם על הפרדה של הקהל כאשר באולם, שמכיל 11000 אלף צופים ייכנסו 9000 צופים עם ריווח והפרדה בין היציעים ובתוך היציעים" . בתוך כך, 10% מהקהל יהיו אוהדי מכבי ת"א. בעקבות ההסכמה בוטלה ישיבת הדריקטוריון של המנהלת שתוכננה למחר.

כמו כן, לעיני יציעים ריקים בארנה, שבהם ישבו רק משפחות השחקנים ואנשי הצוות, הפועל ירושלים גברה אתמול (רביעי) על פריסטרי במשחק מספר 1 בשמינית גמר ליגת האלופות של פיב"א, אבל הסיפור היה הכל חוץ מכדורסל.

בבירה ישנו חשש ממשי שהמפעל כולו עלול להתבטל בגלל בהלת נגיף הקורונה. אם ירושלים תעבור את היריבה היוונית, היא תפגוש את בורגוס הספרדית או ססארי האיטלקית - ומשרד הבריאות הטיל חובת בידוד עבור כל מי שמגיע מהמדינות הללו, כך שרב הנסתר על הגלוי בהמשך הדרך.

מטבע הדברים, בקבוצה התאכזבו מאוד מהעובדה שהמשחק התקיים בדלתיים סגורות. "היינו בהלם", הודה עודד קטש, "לא ציפינו לזה, וההודעה לפני המשחק הייתה לא פשוטה. החיבור שיש לשחקנים עם הקהל מאוד חשוב להם, ואנחנו מחכים למשחקים הגדולים האלה, לפתיחת הפלייאוף, ורגע לפני המשחק כשאתה מבין שהאוהדים לא יהיו איתך זה מאכזב מאוד".

על החשש שהמפעל כולו יבוטל אמר קטש: "הדברים לא תלויים בנו ויש דברים יותר חשובים מכדורסל. אני רק יכול לקוות שהדבר הזה ייפתר, ואני חי עם אותן חדשות. אני רק יכול לקוות שאיכשהו דברים ייפתרו".

ג'יימס פלדין גם כן התייחס לנושא: "אף אחד לא יודע מה הולך לקרות. אנחנו נצטרך לעקוב אחרי מה שהמפעל יחליט. היה קשה מאוד לשחק בלי האוהדים שלנו, לקחנו את זה קשה. אתה מסתכל לעבר היציעים ואין שם אף אחד, אנחנו לא רגילים לזה".

על אי הוודאות סביב המשחק נגד מכבי ת"א ביום ראשון אמר: "זה משחק גדול שהאוהדים מצפים לו, ואני באופן אישי מקווה שאם לא יהיה שינוי בהנחיות אז ידחו אותו, ולא יערכו אותו ללא קהל או עם כמות קטנה יותר".