בחסות הקורונה: סיפור האליפות של קופשאס

לפני שבועיים עזב, וכבר אלוף בלגיה. מבט לחיי אקס ירושלים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.03.20 - 18:49
קופשאס. סיים את העונה כאלוף (עודד קרני)
קופשאס. סיים את העונה כאלוף (עודד קרני)
תחילת כתבה

רק לפני שבועיים מינדאוגאס קופשאס היה חתיכה בפאזל של הפועל ירושלים. אמנם לא החתיכה הכי מרכזית בפאזל, בטח לא אחת שאי אפשר לוותר עליה, אבל את הרוב המוחלט של העונה הוא העביר כאן, בארנה. ועדיין, מאז הספיק הענק הליטאי לערוך בכורה באוסטנד ולזכות באליפות בלגיה בחסות הקורונה. הייתכן? בליטא העניקו מבט מבפנים לימים המוזרים שעוברים על הסנטר.

הבלגים, בניגוד אלינו, החליטו שלא להמתין לניסים ונפלאות ועצרו מיד את קיומה של הליגה המקומית. אוסטנד, שרק לפני שבועיים חגגה בכורה לקופשאס בניצחון על טנריף בשמינית גמר ליגת האלופות, הובילה את הטבלה עם ארבעה הפסדים בלבד והוכתרה לאלופה באופן מיידי. נכון, החלק של קופשאס בתואר הוא מזערי, וגם ככה האליפות הזו לא מרגישה כל כך אמיתית, אבל הוא עדיין יכול להוסיף לקורות החיים שלו את אליפות בלגיה.

"גם בבלגיה, כמו בליטא, יש הסגר", הסביר קופשאס, שעדיין נמצא בבלגיה על מנת לדון עם אוסטנד על שכרו. "בתי הספר, האוניברסיטאות, המוסדות, הכל סגור. לאנשים נגמרה האספקה של האוכל בחנויות. לא יהיה פשוט לחזור הביתה לליטא, זה יצריך חיפוש יותר רציני אחרי כרטיסים".

קופשאס הסביר כי הבלגים חשבו על הזזת מועד הסיום של העונה בעקבות הנגיף, אך האיסור על התקהלות באולמות ספורט וסגירתם הכריעו. "בהתחלה אמרו לנו שעוצרים את הליגה עד השלישי באפריל ואז נראה נחשב מסלול מחדש, אבל עם התפשטות הנגיף מועצת הליגה התכנסה שוב וקיבלה את החלטתה".

"היו 4-5 קבוצות שלא היו יכולות להשתמש באולם שלהן, זה היה נראה בלתי אפשרי להמשיך ככה", הסביר אקס ירושלים. "חוץ מזה, לא היה ברור אם זה ייגמר מתישהו, אם הנגיף יעבור. עוד הייתה תקווה שנחזור לשחק, אבל יום אחד במהלך האימון המאמן הגיע ואמר לנו 'תודה רבה לכם על העבודה שעשיתם, אתם אלופים'".

הסנטר הספיק לשחק שני משחקים באוסטנד: אותו משחק מול טנריף בו קלע 3 נקודות וקטף 4 ריבאונדים, ומשחק ליגה נוסף בו שיחק 9 דקות ולא קלע. "זה כל כך מוזר, דווקא כשהעונה נכנסה לישורת האחרונה, לחלק הכי חשוב ומרגש שלה, כל הכיף נעצר. הכל היה טוב, המועדון קיבל אותי בברכה, האימונים נראו טוב - בדיוק מה שהייתי צריך".

בהמשך הכתבה קופשאס התייחס גם לפרידה מהפועל ירושלים. "חזרנו ממשחק ואמרו בחדשות שיש איזה קבוצה בטורקיה שמתפרקת וירושלים רוצים לצרף שחקן", הוא נזכר. "הם רצו אותו לפני העונה, אז הם ישר הלכו על זה. בליגה המקומית לא שיחקתי אז לא היה מיותר להמשיך לשבת על הספסל".