יש מועד: ליגת האלופות תשוב בסוף חודש ספטמבר

פיב"א הודיעה: הטורניר שהופסק בשל משבר הקורונה, יחודש במתכונת נוק אאוט מרוכזת בין ה-30.9 ל-4.10. לא ברורה זהות המארחת, ירושלים בין המועמדות לארח את ההכרעה

רועי כהן
רועי כהן  31.03.20 - 13:54
תחילת כתבה

אחרי שהופסקה בעקבות נגיף הקורונה, ליגת האלופות של פיב"א לא תישאר ללא הכרעה. הארגון הודיע היום (שלישי) שעונת 2019/20 של המפעל תושלם בספטמבר הקרוב, במתכונת של פיינל 8. הטורניר יתקיים בין ה-30 בספטמבר ל-4 באוקטובר, במתכונת נוק אאוט של משחק אחד. ההחלטה התקבלה בתום פגישה שנערכה בשווייץ, ובכך מדובר במפעל היבשתי הראשון שקבעה מועד לחידוש הליגה.

פיב"א כמובן התנתה את קיום האירוע באישורן של הרשויות הרלוונטיות, בכך שהשחקנים יוכלו לחזור לתקופת אימונים נאותה לפי המשחקים ובהסרתן של הגבלות הנסיעות הבינלאומיות. עדיין לא ברור היכן יתקיים טורניר הפיינל 8, אך ירושלים היא אחת המועמדות לארח אותו בארנה, כאשר גם אתונה נמצאת בתמונה.

כזכור, ליגת האלופות הופסקה, כמו תחרויות ספורט רבות סביב העולם, לאחר התפרצות נגיף הקורונה. הפועל ירושלים העפילה לרבע הגמר אחרי שניצחה בצמד המשחקים את פרישטרי היוונית, והיתה אמורה לפגוש את בורגוס בשלב רבע הגמר של המפעל, שבסופו של דבר לא נערך.

יש לציין שרק שש מתוך שמונה העולות נקבעו עד כה, והמשחק השלישי והמכריע בסדרות בין טנריפה לאוסטנד ובין דיז'ון לניז'ני נובגורוד ישוחקו לפני כן. בכל מקרה, עד שהטורניר יתקיים, הסגלים של רוב הקבוצות צפויים להשתנות לחלוטין.