ליגת האלופות בכדורסל: במפעל הודיעו על צירופן של שלוש קבוצות

דרושפאקה תשתתף במפעל בעונה הבאה, קבוצות נוספות מועמדות להצטרף לליגה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.05.20 - 22:48
תחילת כתבה

ההכנות בליגת האלופות בכדורסל לעונת 20-21 תפסו מפנה מעניין, כשהמפעל הבכיר של פיב"א הודיע היום (שלישי) על צירופן של שלוש קבוצות: דרושפאקה הטורקית, בילבאו הספרדית וריטאס וילנה הליטאית. גם גלאטסראיי עשויה להצטרף.

במקביל לחידוש ליגת האלופות שמיועדת להפתח מחדש כטורניר שמונה הגדולות בין ה-30/9 עד ה-4/10, בהנהלת המפעל הודיעו על צירופן של שלוש קבוצות מצוינות לקראת העונה הבא, ונראה שלאחר טורניר שמונה הגדולות, הקבוצות שישתתפו במפעל בעונת 20-21, יצטרכו לעבוד קשה יותר כי הרמה צפויה מן הסתם לעלות.

הבשורה על הצטרפותן של הקבוצות הללו למפעל בו משתתפת גם הפועל ירושלים, היא הצהרת כוונות של הנהלתה של ליגת האלופות כדי לשבח את הטורניר, ולהמשיך במאבק המתמשך על היוקרה של הכדורסל האירופי מול היורוליג. בדגש על השתתפותה של דרושפאקה, אשר זכתה ביורוקאפ רק לפני שנתיים.

חוץ משלוש הקבוצות שכבר אישרו את הצטרפותן בעונה הבאה, נראה שפיב"א לא מתכוונת לעצור ועל פי דיווחים ביבשת נעשים מאמצים לצרף גם את גלאטסראיי. כרגע הקבוצה הטורקית מעוניינת להמשיך לשחק במסגרת היורוקאפ, אבל הנהלת ליגת האלופות מפעילה לחץ על הקבוצה והציעה לה חוזה ארוך טווח במפעל. קבוצות נוספות ששיחקו ביורוליג ונמצאות במגעים הן פרטיזן בלגרד, בודוצ'נוסט, אולימפיה לובליאנה וגלטסאריי.

מנכ''ל המפעל, פטריק קומינוס בירך על הצירוף של שלוש הקבוצות: "אנו שמחים לקבל את הקבוצות הגדולות הללו, אשר משחקות בליגות הבכירות באירופה, לליגת האלופות. אני משוכנע שהן יביאו משהו מיוחד לתחרות של העונה הבאה".