בעונה הבאה: 3 ישראליות בליגת האלופות

רשמי: חולון וירושלים בשלב הבתים. הפועל ת"א במוקדמות

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  03.07.20 - 12:45
תחילת כתבה

זה הפך לרשמי. העלייה של ישראל בדירוג התלת-שנתי קבעה שמלבד הפועל ירושלים, גם הפועל חולון תתחיל בשלב הבתים של ליגת האלופות. בנוסף, הפועל ת"א תשחק במוקדמות ותשלים שלוש נציגות ישראליות במפעל.

פיב"א אירופה פירסמה היום (שישי) את רשימת המשתתפות במפעל ליגת האלופות לעונת המשחקים 2020-2021. התוצאות המצוינות של הקבוצות הכחולות-לבנות במפעל העלו את ישראל למקום השמיני בדירוג התלת-שנתי של המפעל, כאשר אם ירושלים תמשיך להתקדם בשלבי הסיום של עונת 2019-2020, שיערכו בסוף ספטמבר ותחילת אוקטובר, היא יכולה להעלות את הדירוג הלאומי בעוד מקום. בעקבות זאת זכתה ישראל לשתי נציגות בשלב הבתים ועוד אחת כאמור במוקדמות.

מחזיקת הגביע החלה להשתתף בליגת האלופות אשתקד אחרי תשע שנים רצופות ביורוקאפ וכבר בעונת הבכורה שלה הגיעה לרבע הגמר, כשהיא מנצחת ב-15 מתוך 18 משחקיה. העונה היא הייתה לדעת רבים הטובה ביותר במפעל ואחת הפייבוריטיות לזכייה: את שלב הבתים היא סיימה במקום הראשון במאזן 3:11 ולפני שליגת האלופות נעצרה, היא טיאטאה את פריסטרי בשמינית הגמר.

חולון תשתתף בשלב הבתים של ליגת האלופות זו העונה הרביעית ברציפות, כאשר בשתי העונות האחרונות היא פספסה את העלייה לפלייאוף ממש במחזור האחרון: לפני שנה היא דורגה חמישית במאזן 7:7 ובמרחק נקודה מהמקום השלישי ואילו העונה סיימה במקום 8:6, כאשר הפסד בית דרמטי על חודה של נקודה לליאטקאבליס במחזור האחרון הכריע את הכף.

עבור הפועל ת"א יהיה זה ניסיון שני במפעל. בעונת 18/19 היא חזרה להשתתף בגביעי אירופה אחרי 13 שנה ולראשונה מאז הקמתה מחדש כקבוצת אוהדים. היא הוגרלה גם אז לשלב המוקדמות, גברה בבית על שרלרואה אך נוצחה בגומלין בבלגיה והודחה.

רשימת 44 הקבוצות במפעל בעונה הבאה מורכבת מ-25 מדינות שונות וביניהן 14 אלופות לפחות. הגרלת משחקי המוקדמות, בהן ייאבקו 16 קבוצות על ארבעה כרטיסים לשלב הבתים, תיערך ב-15. מיד לאחר הגרלת שני סיבובי המוקדמות, יוגרלו גם הבתים של העונה הרגילה במפעל.

בתגובה להודעה, אמר הבעלים של הפועל חולון, שלמה אייזיק: ״למרות שההשתתפות במפעלי הבכיר של פיב"א לקבוצות מקדמת את הכדורסל הישראלי בדירוג האירופאי ולמרות ההכנסות שצומחות לאיגוד כתוצאה מזה שקבוצת ישראליות משתתפות, משרד הספורט ואיגוד הכדורסל לא תומכים בשקל בקבוצות למרות העול הכלכלי הכבד של הטיסות, האירוח, האבטחה ועוד״.

מהפועל ת"א נמסר: "קיבלנו היום הודעה מה-BCL שאנו נשתתף בעונה הבאה במוקדמות המפעל. ראשית נאמר, שאנחנו שמחים שפיב"א מוצאת את הפועל כמועדון הראוי להשתתף במפעליו, אך יחד עם זאת אנחנו רוצים לעשות סדר בדברים. טפסי ההרשמה למפעלים של פיב''א, מגיעים לפני סיום הליגה. אנחנו הגשנו את הטפסים מכיוון שברצוננו להשתתף במפעל וחשבנו שאם נסיים את הליגה במקום שמזכה בהשתתפות ב-BCL מוטב להירשם במועד ולא לנסות בדיעבד להצטרף".

"נדגיש שוב, בכל עונה הקבוצות מתבקשות להעביר את טפסי הרישום לפני סיום הליגה. לא פעלנו בשום דרך מאחורי הקלעים על מנת לקבל מקום, וכמובן שאין לנו שליטה על ההחלטה של קבוצות הליגה האחרות שלא לעשות את הצעד הבסיסי לדעתנו של תהליך ההרשמה", המשיכו האדומים, "לכן, ברצוננו להבהיר שאנו נשתתף במפעל היה ויגיע לנו להשתתף בו בהתאם לחוקי המנהלת או אם מי שזכאי להשתתף לפנינו לא יממש את זכותו. אנו כפופים כמובן להחלטות המנהלת לגבי הזכאות שלנו להשתתף במוקדמות ליגת האלופות בעונת 20/21".