ירושלים נגד השיפוט: "מאזן עבירות מטורף"

תומאס וקטש התלוננו, ושאלת בלאט. סיכום ההפסד לטורק טלקום

רועי כהן
רועי כהן  28.10.20 - 07:44
תחילת כתבה

כמעט, לא נחשב.
גם רבע רביעי מצוין, או לפחות חצי ממנו, שבמהלכו הפועל ירושלים טסה לריצת 2:16, לא הספיק לאדומים כדי לחזור מאנקרה עם ניצחון חוץ חשוב, והקבוצה של עודד קטש נכנעה אמש (שלישי) 98:94. המאמן יוכל להתנחם בהפסד בהפרש קטן יחסית. ירושלים תצטרך לנצח בארנה ב-5 נקודות לפחות, כדי להקדים את טורק טלקום במקרה של יחס סלים פנימי.

במחזיקת הגביע הביעו את מורת רוחם על השיפוט בהתמודדות. 27 עבירות נשרקו לחובת הירושלמים, לעומת 18 בלבד למארחים, ובקבוצה הצביעו על העבירה החמישית של סולימן בריימו כרגע המפנה. טיישון תומאס אמר לאחר המשחק: "לא קיבלנו את השריקות שרצינו. מאזן העבירות היה מטורף, אבל ניאלץ לחיות עם זה ולהמשיך הלאה. היה קשה מאוד, כפי שציפינו, אבל אני גאה באיך ששיחקנו. הלוואי וזה היה נגמר אחרת".

"תחושת פספוס".
ירושלים הפסידה לקבוצה מוכשרת מאוד אבל לא מאומנת בעליל. המאמן הטורקי איחר מאוד בפסק הזמן ובחילופים ברבע הרביעי, ולא ניצל יתרונות יחסיים ברורים. כך למשל, עדי כהן סבן עלה אל הפרקט לראשונה ברבע הרביעי, אבל טיילר אניס לא הונחה לתקוף אותו ולנצל את העובדה שהוא "קר". גם הכדור האחרון מהצד לא הלך לקייל ווילצ'ר המצוין למרות מיס מאץ' ברור שלו על אדם אריאל, וכמה דקות קודם לכן כריס קרמר טס מחוף לחוף באין מפריע.

עודד קטש סיכם את המשחק: "לא היינו מספיק קשוחים בהגנה והם ידעו להעניש, בעיקר בריבאונד ההתקפה. מצאנו את הדרך לעשות נקודות, אבל הגנתית לא היינו מספיק טובים. הם הלכו 30 פעמים לקו והרגיש לנו שקשה לגעת בהם, השופטים הקשו עלינו להיות אגרסיבים. יש תחושה של פספוס ונצטרך לבוא למשחק הבא כמו חדשים".

אניגמה ושמה בלאט.
ירושלים עדיין מייחלת לדקות טובות של תמיר בלאט ברגעי ההכרעה. הרכז חזר לפרקט 3:10 דקות לסיום, כשקבוצתו מובילה 87:88. הוא יצא כעבור 2 דקות, שבמהלכן החטיא 3 שלשות ברציפות, והטורקים התאוששו עם 87:91. בלאט סיים את המשחק עם 3 נקודות ו-11% בלבד מהשדה (1/9).

מנגד, אותו בלאט בדיוק היה אחראי על דקות מצוינות של ירושלים, עם 11 אסיסטים ואפס איבודי כדור, כשכל אסיסט הוא מלאכת מחשבת יותר מהשני. אבל משהו מפריע לבלאט להביא את היכולת הזאת לידי ביטוי במאני טיים.

בתוך כך, בירושלים ממשיכים לעקוב אחר הנעשה בשוק ולחפש גבוה במקומו של לוקה מיטרוביץ'.