21:00: ירושלים פוגשת את לימוז' באלופות

בריימו לקראת המשחק בארנה: "הצרפתים צריכים לחשוש מאיתנו" מלקולם היל נותח בהצלחה, ייעדר 6-8 שבועות

רועי כהן
רועי כהן  11.11.20 - 19:00
תחילת כתבה

הפועל ירושלים תארח הערב את לימוז' הצרפתית במסגרת המחזור השני של ליגת האלופות (21:00, שידור ישיר ב-5SPORT - ערוץ 55), למשחק שכבר בשלב הזה נחשב חשוב במיוחד עבור סיכויי ההעפלה של האדומים לשלב הבא. ההפסד באנקרה, לצד הורדת כמות המשחקים בשלב הבתים, יצרו מצב שבו אם ירושלים תפסיד הערב בארנה, היא תהיה חייבת לנצח בצרפת כדי להבטיח את ההעפלה, ובבירה רוצים להימנע מחישובים של הרגע האחרון, ופשוט לנצח.

"זה משחק שאנחנו חייבים לנצח בו", הודה סולימן בריימו, "הפורמט בליגת האלופות קוצר ואם בעבר חשבתי שכל משחק הוא ׳מאסט ווין', אז הפעם זה אכן כך. אני לא חושב שזה נכון להשוות את הקבוצה שלנו העונה לזו של העונה שעברה, רק בסוף העונה הזאת אנחנו נוכל לקבוע אם הקבוצה הזאת פחות או יותר טובה. אנחנו עובדים קשה בכל יום ובסוף העונה נראה איזו קבוצה יותר טובה".

בירושלים התרכזו בהכנה בעיקר בהתמודדות עם הגודל של הצרפתים, ובריימו לא נרתע מהמאבקים שצפויים לו בצבע: "אתם כבר מכירים אותנו, אנחנו נעשה את הקטע שלנו. נשתמש בכוח ובאתלטיות שלנו, אבל אני חושב שהם צריכים להיות מודאגים ולחשוש מאיתנו לא פחות מהמחשבה שלנו עליהם".

בריימו מסכים שהמשחק עם לימוז' מביא עימו מימד נוסף של לחץ: "אני תמיד אומר שצריך לקחת כל משחק בפני עצמו אבל מסכים שניצחון ישים אותנו במצב טוב יותר לקראת המטרות שהצבנו לעצמנו. לחץ זה חלק מהמשחק". על תמיר בלאט שנמצא בכושר טוב אמר הסנטר: "הוא תמיד היה ויהיה חלק חשוב מהקבוצה הזאת. הוא מביא דינמיקה שהיא מאוד חשובה לנו ואנחנו צריכים אותו גם במשחקים האלה".

בתוך כך, מלקולם היל נותח הבוקר (רביעי) בביה"ח הדסה הר הצופים בכף ידו, עקב החבלה שספג במשחק חצי גמר גביע ווינר לפני כשבוע וחצי. ד"ר שי לוריא, מנהל היחידה לכירורגיה של היד בהדסה, שביצע את הניתוח לאיחוי השבר בכף היד ממנו סובל השחקן, מעדכן כי הניתוח עבר כמתוכנן וללא אירועים יוצאי דופן. "היל יחל בפיזיותרפיה כבר בימים הקרובים ולאחר תקופת השיקום, הוא צפוי לשוב לתפקוד מלא".

היל צפוי להיעדר בין 6-8 שבועות. המרכז הרפואי הדסה הינו בית החולים המעניק ליווי רפואי וטיפולים לקבוצת הפועל ירושלים, בכלל זה בדיקות תקופתיות ואף בדיקות קורונה קבועות, במטרה לשמור על בריאותם וכשירותם של השחקנים והצוות.