היסטוריה: בלאט הפך למלך האסיסטים באלופות

רכז הפועל ירושלים קבע שיא במפעל של פיב"א במשחק מול לימוז'. וגם: אדם אריאל הפך לפקטור

רועי כהן
רועי כהן  12.11.20 - 09:15
תחילת כתבה

הרבה דובר על הסגל הישראלי הקצר של הפועל ירושלים העונה. אמרו, ובצדק, שהוא קצר מדי, לא עמוק ופחות איכותי מזה של העונה שעברה. במקביל, הרבה מאוד זמן חיכתה הקבוצה מהבירה לישראלי (שאינו תמיר בלאט) שיהיה פקטור באירופה, ואתמול היא סוף סוף קיבלה את אדם אריאל, שאחרי פתיחת עונה מגומגמת נתן הופעה טובה מאוד של 11 נקודות, כולל 50% ל-3, מתוכם שתי שלשות קלאץ' חשובות מאוד. אבל מה נגיד על השיא ההיסטורי של תמיר בלאט, שהפך אמש לשיאן האסיסטים של המפעל בכל הזמנים עם 289 כאלה, כולל 11 אתמול לצד איבוד אחד בלבד.

בירושלים מרוצים במיוחד מההגנה המצוינת שאריאל הציג, והנתון שממחיש יותר מכל את הופעתו אמש היה הפלוס/מינוס: ירושלים הובילה ב-14 נקודות יתרון כשאריאל היה על המגרש, וכשמדובר במשחק צמוד, הרי שזה נתון נדיר למדי. "זה היה משחק מאסט בשבילנו", אמר אריאל בסיום, "אחרי ההפסד בטורקיה ידענו שאנחנו חייבים ניצחון כדי להישאר בתמונה במפעל. התחלנו לא טוב, אבל במחצית השנייה התאפסנו ושמרנו אותם על 27 נקודות בסך הכל, וזה מה שניצח לנו את המשחק. ידענו כמה שהמשחק הזה חשוב, שאנחנו לא יכולים להפסיד אותו".

כריס קרמר, שנתן גם הוא מחצית שנייה מצוינת עם 15 נק', אמר על הופעתו של אריאל: "אצלו הכל מתחיל בביטחון. הוא יודע שהוא קלע גדול ואנחנו צריכים שהוא ייקח את הזריקות הללו. הפעם הצלחנו ליצור עבורו זריקות פנויות והוא תפר אותן, וכמובן שנתון הפלוס 14 מספר כמה הוא שמר טוב בהגנה והיינו צריכים את זה".

במחצית הראשונה זה נראה רע עבור האדומים, שהיו צריכים לעבוד קשה מאוד עד שנטלו את ההובלה לראשונה עם 7:41 דקות לסיום המשחק (פרט ל-0:3 בפתיחה). אבל אז הגיע ברבע האחרון בו ירושלים ספגה 3 נקודות בלבד עד הדקה האחרונה. "הנתון הזה באמת יוצא דופן", הסכים המאמן עודד קטש. "מן הסתם קשה מאוד לשמור ככה כל המשחק, אבל כן אפשר להתחיל עם אותן אנרגיות, עם אותו לחץ על הכדור, עם שימוש נכון בעבירות. ברבע השני קיבלנו יותר מדי נקודות בלי לעשות עבירות, אולי אחת. זה המפתח, חייבים להיות עקביים".

קטש מתח ביקורת על הופעת שחקניו במחצית הראשונה: "אנחנו לא מתחילים משחקים טוב ואנחנו מנסים לדבר על זה ולשנות. אני חושב שזה קשור לכך שחלק מהשחקנים שדווקא היו כאן בעונה שעברה מגיעים למשחק עם יותר מדי ביטחון שבסוף תמיד נמצא את הדרך לנצח, אבל זה לא יקרה כל משחק ואי אפשר כל הזמן להיכנס לבור. הרכות שמאפיינת אותנו בתחילת משחקים זה משהו שחייב להיפסק. הלוואי והייתי יודע את הסיבות לפער בין שתי המחציות".

בירושלים הופתעו מההפסד של טורק טלקום לאיגוקאה, הפסד שפותח מחדש את המאבק על המקום הראשון בבית. המשחק הבא של ירושלים בליגת האלופות יהיה רק אחרי פגרת הנבחרת, ב-9 בדצמבר נגד הקבוצה הבוסנית. בשבוע הבא ירושלים תפגוש בליגה את הפועל תל אביב ואחר כך את מכבי חיפה.