בחולון חגגו: "הניצחון הכי מרשים העונה"

היכולת מול אא"ק, ההצעה לדדאס והתרחישים. ערב צהוב-סגול

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  06.01.21 - 08:52
תחילת כתבה

הפועל חולון עשתה אתמול (שלישי) צעד ענק בדרך לעליה לשלב השני של ליגת האלופות של פיב"א - לראשונה מאז נכנסה למפעל לפני ארבע עונות. השחקנים של סטפאנוס דדאס ניצחו 71:77 את אא"ק אתונה החזקה, וכעת רחוקים עוד ניצחון אחד מהעליה, ועוד מהמקום הראשון. "הפועל חולון היא קבוצה גדולה שזכתה בתארים בעבר והגיעה למעמדי פיינל פור, אני רוצה לעשות את אותו דבר", סיכם דדאס. אנחנו מאוד קרובים לשלב הבא, ולא ניתן לזה לברוח לנו".

גם בצל הסגר המסתמן, הקבוצות הישראליות ימשיכו לשחק באירופה וחולון תפגוש בעוד שבועיים את שולה בחוץ למשחק על כל הקופה. היא מגיעה למחזור הסיום של הבית כאשר גורלה בידה, ועל פי כל התרחישים הריאליים היא יכולה וצריכה לעלות, כאשר במשחק המקביל, אא"ק פייבוריטית לנצח את מינסק. בואו נעשה סדר.

כך חולון תעלה:
- ניצחון של חולון על שולה יעלה אותה מהמקום הראשון, בלי קשר לתוצאה במשחק בין צמוקי מינסק לאא"ק.
- הפסד של חולון בהפרש של עד 10 נקודות, לצד ניצחון של אא"ק יעלה אותה מהמקום השני.

כך חולון תודח:
- הפסד של חולון בפער הגדול מ-10 נקודות, לצד ניצחון של אא"ק במינסק, ידיח אותה.
- התרחיש המסובך ביותר הוא הפסד של חולון לצד ניצחון של מינסק. זה ייצור מצב שבו כל הקבוצות יסיימו את הבית במאזן זהה (3:3) מה שאומר שהפרש הסלים הכללי יקבע. התרחיש הזה לא מיטיב עם הקבוצה הישראלית, שכן מאז הסלים שלה נכון לעכשיו (6+) נחות משל אא"ק (17+) ומשל שולה (+8). כלומר, במצב של שיוויון מוחלט, חולון ככל הנראה תודח.

הצהובים-סגולים נמצאים במומנטום נפלא, כשאמש הם רשמו את ה"ניצחון המרשים ביותר העונה" כפי שהגדירו זאת במועדון. חולון אולי לא הציגה כדורסל מבריק, אבל ידעה להתגבר על חסרונו של סי.ג'יי האריס וידעה להתעלות ברגעים הנכונים כדי לנצח את אחת הקבוצות החזקות במפעל. "אני גאה בשחקנים, הם נתנו מאמץ אדיר, במיוחד הגנתית", סיכם דדאס. "אא"ק היא קבוצה שקשה להיות דומיננטיים מולה, אבל הובלנו פעמיים בהפרש של 10 נקודות, הובלנו כל החצי הראשון. זה מוכיח שזה היה משחק בקצב שלנו. עכשיו אנחנו גם מעליהם בטבלה, עם תקציב שהוא בערך רבע משלהם, וזה גורם לנו גאווה כארגון".

דווקא אחרי הניצחון, דדאס נקלע לעימות מילולי עם מספר אנשי המשלחת של אא"ק, שהעירו לו לאחר הניצחון. לאחר חילופי דברים למשך מספר רגעים, ביוונית כמובן, דדאס עזב את איזור היציע שבו התפתח העימות. "ידענו כמה שניצחון הזה חשוב לו, כמאמן יווני מול קבוצה יוונית", אמר טיירוס מגי. "אבל בסופו של דבר זה היה ניצחון חשוב בשביל המועדון. כולם התעלו כשהיה צריך מול קבוצה הם הרבה כשרון וניסיון. היינו מפוקסים מהתחלה עד הסוף ועמדנו במשימה".

מגי עצמו כבר היה עם רגל וחצי מחוץ לקבוצה, כאשר חולון היתה על סף סיכום עם גארד יווני, אנטוניס קוניאריס, שאמור היה להגיע במקומו. אלא שלאחרונה מגי חזר לרוטציה ואמש היה מצוין עם 18 נקודות ומדד הפלוס מינוס הגבוה ביותר בקבוצה (11+). "אני מקצוען כבר 8 שנים ויודע שדברים קורים, כך שאתה צריך פשוט להיות מוכן כשקוראים בשם שלך", התייחס מגי למצבו האישי, וניתח גם את הניצחון החשוב: "טעינו לא מעט, אבל גם כשטעינו - המשכנו להאמין בעצמנו ולעשות מה שאנחנו יודעים. אנחנו לא צריכים לחשוש לטעות, צריך לדעת להתגבר".

שחקן נוסף שקיבל מחמאות רבות הוא ניב משגב, שבהופעת הבכורה האירופית בקריירה סיפק 7 נקודות, תוך שהוא משחק עם הרבה מאוד בטחון. "נכון שהוא רק הגיע בשבוע שעבר, אבל אמרתי לו שיהיה מוכן", אמר מגי. "אני יודע שהוא פייטר, אמרתי לו שישחק את המשחק שלו ושיהיה עצמו". דדאס הוסיף: "משגב הוא כלי נשק טוב, הוא מתאים לשיטה שלו, הוא מהיר אגרסיבי וצריך רק לקבל בטחון".

דדאס עצמו היה בכותרות השבוע כאשר שמו הוזכר כמועמד לרשת את גיאורגיוס וובוראס בפנאתינייקוס. הסיכויים שהשידוך בין מאמן הפועל חולון לענקית היוונית נמוכים מאוד, שכן הוא אינו בראש הרשימה של ראשי פאו, וגם מבחינתו - זו לאו דווקא הסיטואציה שבה הוא היה מעדיף לקחת הצעה שכזו.

"אני מקבל הרבה הודעות מיוון ומישראל, אבל אני תחת חוזה בחולון", הסביר דדאס. "זה כבוד להיות מועמד לתפקיד הזה אבל זה לא בראש שלי עכשיו. המטרה שלי כרגע היא לגרום לחולון להיות פעם נוספת קבוצה גדולה. אני מאמין שיום אחד תהיה לי עוד הזדמנות לקבל קבוצה כמו פנאתינייקוס, אבל עכשיו אני לא בטוח שזה הזמן הנכון, כי רק חולון מעניינת אותי. אחרי הניצחון הזה על אא"ק אני ממש מרגיש כאילו זכיתי ביורוליג, אז זה כמו להיות בפנאתינייקוס".