הגאווה, והדאגה: על ההישג החדש של חולון

דדאס ושחקניו ממשיכים להרשים באירופה, אך העתיד לוט בערפל

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  04.03.21 - 10:06
תחילת כתבה

אם מישהו היה אומר לניב משגב מתישהו בקיץ, שבתחילת חודש מרץ הוא יוביל קבוצה כלשהי לניצחון בשלב הבתים השני של ליגת האלופות, סביר להניח שהוא לא היה מאמין. אבל אתמול (רביעי) דווקא הרכז הצנום הצטיין כשהפועל חולון רשמה את אחד הניצחונות המרשימים ביותר שלה העונה, 85:87 על ברינדיסי בחוץ. "אני גאה בקבוצה", סיכם משגב. "עדבנו קשה תקופה ארוכה בלי לשחק. באנו מוכנים ועשינו ניצחון גדול על קבוצה גדולה".

משגב לא ניצח לבד, אבל ההתעלות שלו ברבע הרביעי היא המיקרוקוסמוס למשחק כולו. חולון הגיעה למשחק חוץ מול המדורגת שלישית בליגה האיטלקית כשהיא רזה מאוד בצבע, ללא אייזאה מיילס שנדבק בקורונה וללא ריצ'רד האוול ששוב היה פצוע, וכשברבע האחרון היא נאלצת לשחק ללא הגו-טו-גאי שלה (טיירוס מגי שהורחק) וכשמקסים שדה זאו עם ארבע עבירות.

חולון הצליחה לנצח את המשחק הזה בשיניים: היא ידעה לשרוד בהרכבים נמוכים ולא שגרתיים ברבע האחרון (עם כריס ג'ונסון בעמדה 5), הפסידה בסך הכל במדד הקבוצתי (79:98 לברינדיסי), אבל מה זה משנה - כשיש לך בקבוצה את גיא פניני שיקלע את שלשת הניצחון, 17 שניות לסיום, וגם מעט מזל כשהכדור האחרון התגלגל והתגלגל סביב הטבעת, ולא נכנס. "זו דרך נהדרת לפתוח את הטופ 16", אמר בסיום סטפאנוס דדאס. "זה היה משחק ברמת קושי גבוהה שהצלחנו לנצח. זה ניצחון חשוב מאוד בתחילת שלב הבתים, גם ברמה הפסיכולוגית, אבל אסור לנו לשכוח שזה רק ניצחון אחד".

המאמן היווני ניתח גם ברמה המקצועית: "הייתה לנו תכנית משחק טובה שעבדה ברבע הראשון, אחר כך היו קצת בעיות, אבל בסיום חזרנו לעצמנו. היתה לנו בעיית סייז, בלי מיילס והאוול, אבל כקבוצה הצלחנו להתמודד עם זה".

אז חולון פתחה היטב את שלב הבתים השני, אבל מביטה בדאגה קדימה, ולא בגלל עניינים מקצועיים. נכון לעכשיו, לקבוצה אין דרך להגיע בשבוע הבא לטורקיה, למשחק החוץ נגד טופאש בורסה, לאור העלויות הכבדות של הטיסה. למשחק בדרום איטליה היא הצליחה להסתדר הודות לעזרה של מנהלת הליגה ואיגוד הכדורסל, אלא שכעת היא מתקשה למצוא מקורות מימון שיישאו בהוצאות של עשרות אלפי דולרים - עלות של טיסה פרטית. בחולון פנו לעזרה גם למשרד התרבות והספורט, אך נענו בסירוב.