ראש העיר לפיב"א: "ארחו את הפיינל 8 בארץ"

ששון פנה לראשי הארגון, אוהדי חולון: "צ'אנס שאסור לפספס"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  04.04.21 - 16:01
תחילת כתבה

אחרי שעלתה לפיינל-8 של ליגת האלופות של פיב"א, הפועל חולון עושה מאמצים רבים לארח את האירוע היוקרתי בישראל. היום (ראשון) הצטרפו גם הגורמים הרשמיים למאמץ, בכללם עיריית חולון - כאשר ראש העיר מוטי ששון שלח מכתב רשמי למנכ"ל ליגת האלופות, פטריק קומאנינוס, ובו בקשה רשמית לארח את האירוע.

"שמחתי לשמוע שאתם שוקלים ברצינות לארח את טורניר הפיינל-8 של ליגת האלופות בחולון", פתח ששון את מכתבו. "אני רוצה להזמין אותך, בהקדם האפשרי, כדי לראות כדי אפשר להביא את האירוע לחולון.

"אני בטוח שההיכל בעיר, אחד המתקדמים באירופה, מתאים לאחר את הטורניר. ההיכל, שנבנה בהשקעה של מעל ל-160 מיליון שקלים, ממוקם בלביו של מרכז לה פארק, שהוא גם מרכז מסחרי".

"ישראל היא מדינת כדורסל וחולון היא עיר של כדורסל. מעבר לכך, תכנית החיסונים בישראל נגד נגיף הקורונה היא מהמובילות בעולם, מה שאומר שכל אירוע מכל סוג שהוא, כולל פיינל פור בהיכל בחולון בנוכחות אלפי אוהדים יכול להתקיים ולהיות חוויה בלתי נשכחת".

מוקדם יותר היום, גם אוהדי הפועל חולון לקחו חלק בניסיון לעזור להביא את האירוע לארץ, כששלחו מכבתים לשר התרבות והספורט חילי טרופר, לראש העיר מוטי ששון וליו"ר הטוטו שבתאי צור - בבקשה לתמוך כלכלית ולעזור להביא את האירוע להיכל טוטו בחולון.

המכתב לשר התרבות והספורט נוסח כך: "מר טרופר שלום רב, כתושבי העיר חולון ואוהדי קבוצת הכדורסל של הפועל חולון, אנחנו פונים אלייך בבקשה זאת לעשות את כל המאמצים שבעוד כחודש וחצי הפועל חולון תארח בישראל את טורניר הכדורסל היוקרתי פיינל 8 בחולון בישראל".

"הטורניר יתקיים בין ה-6 ל-9 במאי בהשתתפות שבע קבוצות מהליגות הטובות באירופה. האירוע יסוקר בכל אירופה ויהפוך לפסטיבל ברמה הגבוהה ביותר ויביא כבוד עצום לעיר חולון, לכ-220 אלף תושבי חולון וגם למדינת ישראל.

להפועל חולון יש הזדמנות בלתי חוזרת להביא גביע אירופה לישראל. מדובר בטורניר שיביא המון כבוד וגאווה למדינת ישראל, למשרד הספורט, לכדורסל הישראלי, לשחקן הישראלי ולכל תושבי חולון.

בתקופה שבכל העולם ממשיכים בסגרים ואין קהל באצטדיוני ספורט, ישראל היא אחת המדינה הבודדות שמאפשרות קהל, ובכמויות גדולות יחסית. אירוע כזה יראה עד כמה מדינת ישראל מובילה בעולם בכל הנוגע להתמודדות מול מגפת הקורונה".

כבוד השר, ידוע שהינך חובב ספורט. בעונה שעברה, הפועל ירושלים הייתה אמורה לארח את הטורניר אלמלא נגיף הקורונה. עכשיו, שוב יש הזדמנות לקבוצה ישראלית לארח את הטורניר בישראל ואסור לפספס אותו.

האירוע הוא לא רק עבור תושבי העיר ואוהדי הפועל חולון, אלא עבור כל הספורט הישראלי. ההחלטה חייבת להתקבל ממש בימים אלו, כדי ננראה לכל אירופה מהי מדינת ישראל ומה זו גאווה בכחול-לבן".

יש לציין כי משרד הכלכלה, ברשות השר אלי כהן, שלח מכתב לחילי טרופר, שר התרבות והספורט, בבקשה לאפשר את אירוח משחקי גמר ליגת האלופות בישראל.