הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

האיגוד הגיש בקשה רשמית לאירוח הפיינל 8

חולון גייסה 400 אלף ש"ח מהעירייה, נעשתה פניה לפיב"א

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  07.04.21 - 22:08

למרות שהפסידה לטופאש בורסה, הפועל חולון ממשיכה להיערך לשלב הפיינל 8 של ליגת האלופות של פיב"א. מעבר לצד המקצועי, מה שעומד בראש סדר העדיפויות כעת זה מציאת מקורות מימון שיאפשרו את קיום שלבי ההכרעה של המפעל בישראל - והיום (רביעי), הסגולים זכו לסיוע נוסף מהעיריה. במקביל, האיגוד הגיש לפיב"א בקשה רשמית לאירוח המשחקים.

לצד התקוות לקבל תמיכה ממשרד הספורט ואיגוד הכדורסל, חולון התבשרה כי גם העירייה המקומית תעשה מאמץ ותספק תרומה כספית בנוסף להעמדת ההיכל. הסיוע של העירייה מסתכם בכ-400 אלף שקלים, שמתווספים ל-400 אלף שקלים נוספים שהצליחו לגייס בחולון עד כה.  

ההודעה הזו הועברה על ידי העירייה לאיגוד הכדורסל, שעושה את מירב המאמצים כדי לסייע בתהליך. בנוסף, בחולון מאמינים שיהיו הכנסות מקהל ומפרסום שיכסו חלק מההוצאות. כך או אחרת, אם וכאשר האירוח יוענק לחולון, משרד הספורט אמור להשלים את יתרת ההוצאות. "כרגע ממתינים במועדון לתשובה ממשרד הספורט בנוגע לתמיכתו הכספית, זאת לאחר שעירית חולון העבירה מוקדם יותר היום מכתב התחייבות שמתווסף לסיוע שאיגוד הכדורסל התחייב להעביר", מסרו מחולון.

מי שעזר במגעים בין חולון לבין האיגוד ובמיוחד מול שר הספורט הוא אלי כהן, שר המודיעין - תושב העיר ואוהד הקבוצה - שזירז את התהליך. אם וכאשר יגיע האירוע לחולון, יהיו לו מניות בכך.

כזכור, ראש עיריית חולון, מוטי ששון, כבר פנה במכתב רשמי למנכ"ל ליגת האלופות, פטריק קומאנינוס, ובו בקשה רשמית לארח את האירוע. "שמחתי לשמוע שאתם שוקלים ברצינות לארח את טורניר הפיינל-8 של ליגת האלופות בחולון", פתח ששון את מכתבו. "אני בטוח שההיכל בעיר, אחד המתקדמים באירופה, מתאים לאחר את הטורניר. ההיכל, שנבנה בהשקעה של מעל ל-160 מיליון שקלים, ממוקם בלביו של מרכז לה פארק, שהוא גם מרכז מסחרי".

"ישראל היא מדינת כדורסל וחולון היא עיר של כדורסל", המשיך ששון. "מעבר לכך, תכנית החיסונים בישראל נגד נגיף הקורונה היא מהמובילות בעולם, מה שאומר שכל אירוע מכל סוג שהוא, כולל פיינל פור בהיכל בחולון בנוכחות אלפי אוהדים יכול להתקיים ולהיות חוויה בלתי נשכחת".

אגב, הניצחון של שטרסבורג מול אנקרה שהבטיח לה מקום בטופ-8 של ליגת האלופות, בישר טובות לחולון. למה? משום שאנקרה היתה אחת המועמדות המובילות לארח את הפיינל-8 אם היתה עולה. בכך, אגב, הושלמה תמונת רבע הגמר של ליגת האלופות: הפועל חולון, קרשיאקה, טנריפה, בורגוס, ניז׳ני נובגורוד, שטרסבורג, סראגוסה ונימבורק.