הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

האיגוד לפיב"א: נתמוך באירוח הפיינל 8

חולון תקבל עזרה כספית נוספת של חצי מיליון יורו. הפרטים

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  11.04.21 - 16:19

שר התרבות והספורט, חילי טרופר, יזם היום (ראשון) פגישה מכרעת בנוגע לפיינל 8 של ליגת האלופות של פיב״א - אותו רוצה הפועל חולון לארח. הנוכחים בפגישה: טרופר, ראש המטה גיא גוטמן, ראש עיריית חולון מוטי ששון, יו״ר הפועל חולון איתן לנציאנו ונציגי איגוד הכדורסל, היו"ר עמירם הלוי והמנכ"ל יענקל בן שושן.

בעקבות הפגישה, איגוד הכדורסל הודיע לפיב"א שיקבל תמיכה מהממשלה ועל כן הוא מתכוון לסייע בכחצי מיליון יורו על מנת שהפיינל 8 אכן יתארח בישראל.

מטרת הפגישה, שנערכה בזום, היתה לנסות ולראות האם קיימת היתכנות לקיום הטורניר בחולון. הקבוצה, כזכור, חייבת גוף ממשלתי שיתחייב בפני פיב״א כי יישא בהוצאות שעשויות להגיע ל-1.5 מיליון יורו. טרופר עצמו אמר שיעשה ככל הניתן כדי לאפשר את קיום הפיינל 8 בחולון.

עיריית חולון כבר הודיעה כי תעמיד את האולם לטובת האירוע וכן תעביר כ-400 אלף שקלים, אבל עדיין - בחולון צריכים עוד מקורות מימון כדי להביא את הפיינל 8 לישראל.

מה שסוכם זה שמשרד הספורט יאפשר "קול קורא" - כלומר יאפשר לכל גוף/עמותה לקיים אירוע בינ"ל בישראל - ולאחר מכן יחליט לגבי התקצוב. לאור הקוצר בזמן, האיגוד צריך עוד היום להיות הגוף שמתחייב לעמוד כלכלית מאחורי האירוע, על סמך ההבטחה של משרד הספורט. בחולון יצאו מהפגישה אופטימיים, שאכן האיגוד ומשרד הספורט יתנו את הגב הכלכלי והפיינל 8 יגיע לישראל.

ההכרזה של פיב״א בנוגע למארחת היתה אמורה להתפרסם ביום שישי, אך נדחתה למחר. חולון היא אחת המועמדות לארח, כשגם ניז׳ני וקרשיאקה מעוניינות. בהפועל חולון מאמינים כי אם אכן משרד הספורט יתחייב להעביר את כספי התמיכה, יש סיכוי גבוה שהפיינל 8 יגיע לישראל.