הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פיב"א קבעה: הפיינל 8 לא ייערך בישראל

פרסום ראשון: חולון הפסידה בפוטו-פיניש, תתארח אצל ניז'ני

דניאל זילברשטיין ורועי כהן  13.04.21 - 17:29

למרות מאמצים רבים, הבטחות לעזרה כלכלית מאיגוד הכדורסל והעירייה ואין-ספור מכתבים שהתקבלו במשרדי פיב"א, הפועל חולון הפסידה בפוטו-פיניש ולא תארח את הפיינל 8 של ליגת האלופות. כחלופה, ראשי במפעל בחרו בניז'ני נובגורוד הרוסית להיות המארחת של שלבי ההכרעה.

הסגולים, כזכור, הפעילו מכבש לחצים על מנת לאפשר את קיום הטורניר בישראל. הם גייסו את "היכל הטוטו" ועזרה של כ-400,000 שקלים מהעירייה, קיבלו התחייבות מאיגוד הכדורסל ומשרד התרבות והספורט לעזרה כלכלית נוספת - ונראה היה שיצליחו לשאת בהוצאות, שעשויות להגיע לכ-1.5 מיליון יורו.

מלבד גיוס הכספים, שר הספורט, חילי טרופר, נרתם למען הקבוצה ויזם פגישה על מנת לזרז את התהליך בעקבות לחץ הזמן - כשתכנית "קול קורא" כבר גובשה - אבל, כאמור, ועל אף מצבה החיובי של מדינת ישראל בטיפול בקורונה, בפיב"א בחרו ללכת לכיוונים אחרים.

אי לכך ובהתאם לזאת, הפועל חולון "תאלץ" לצאת למסע נוסף בעונה העמוסה שלה - כשהפעם מדובר במסע ארוך יותר עד לרוסיה. משחקי רבעי הגמר יתקיימו ב-5-6 במאי, חצאי הגמר ב-7 במאי ומשחק הגמר היוקרתי, אם וכאשר חולון תגיע אליו, ייערך ב-9 במאי. לצידן של חולון וניז׳ני נובגורוד, גם קרשיאקה, טנריפה, בורגוס, שטרסבורג, סראגוסה ונימבורק ייאבקו על הכתר.

איתן לנציאנו, יו"ר חולון, צייץ בתגובה: "תודה רבה לכולם על המאמץ, בכל מקרה נגיע לאן שצריך כדי להשלים את העבודה. רוסיה, הנה אנחנו באים". פיב"א הוציאה הודעה רשמית והמנכ"ל, פטריק קומנינוס, הוסיף: "אנחנו אסירי תודה על המחויבות לארגן אירוע בצורה הטובה ביותר. האפשרות שיהיו אוהדים באולם שיחקו תפקיד חשוב בהחלטה, אנחנו מצפים לראותם. שבוע ייחודי של כדורסל מובטח לאוהדים ברחבי אירופה".