הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לא קל: נקבעו יריבות י-ם וחולון באלופות

קרשיאקה תגיע לארנה, הסגולים מול דרושפאקה. אילת נגד פארמה במוקדמות

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  07.07.21 - 12:50
תחילת כתבה

עונת 21/22 בליגת האלופות של פיב"א מתקרבת, והבוקר (רביעי) הנציגות הישראליות - הפועל ירושלים, הפועל חולון והפועל אילת - התבשרו את מי ייפגשו בשלב הבתים.

ירושלים, שלא הצליחה להרשים בעונה שעברה באירופה, קיבלה הגרלה לא פשוטה ותשחק מול קרשיאקה (טורקיה), מנרסה (ספרד) וסטאל (פולין), שהפסידה לנס ציונה בגמר היורופקאפ. גם חולון קיבלה הגרלה קשה ותשחק מול דרושפאקה (טורקיה), ברינדיסי (איטליה) ועולה מהמוקדמות.

במקביל, הפועל אילת התבשרה שתשחק מול פארמה הרוסית במוקדמות האלופות. הדרומיים הגיעו להגרלה מהדרג החמישי ויצטרכו לעבור שלושה סיבובי מוקדמות כדי להעפיל לבתים. הם נמנעו ממפגש מול קפפנברג בולס (אוסטריה), לונדון ליונס (אנגליה) וקלוז'-נאפוקה (רומניה). אם אילת תעבור את פארמה, היא תפגוש את לה מאן הצרפתית בסיבוב השני.

כידוע, ירושלים וחולון יגיעו להגרלה מהדרג הבכיר ויחלו את הטורניר בשלב הבתים, בעוד אילת תחל במוקדמות ותצטרך לעבור שלושה סיבובים כדי להעפיל לבתים. מבחינת חולון, הכניסה לדרג הבכיר אומרת שהמפגש מול סטפאנוס דדאס ואא"ק אתונה, שנכללים גם היא בדרג הבכיר, יחכה.

חשוב להזכיר שהעונה הפורמט השתנה מעט: רק הקבוצה שמסיימת ראשונה עולה ישירות לשלב הבא. הקבוצות שמסיימות במקומות 2-3 בבתים משחקות בפלייאוף על העליה לטופ 16.