הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"צריכים להגיב": חולון תתאושש באלופות?

19:45: אחרי התבוסה מול ירושלים, הסגולים יארחו את קלוז'

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  03.11.21 - 00:54

אחרי כמעט חודש, הפועל חולון תחזור הערב (רביעי, 19:45, ישיר ב-5PLUS) לליגת האלופות של פיב"א, כשתארח את קלוז' נאפוקה הרומנית, שמחזיקה במאזן של 0:2 בבית 7 במפעל.

חולון מגיעה שלושה ימים אחרי ה-104:84 בירושלים שהרס לה את המאזן המושלם בליגת העל, והערב היא תנסה להשאיר לפחות את טור ההפסדים באירופה על האפס. "זה משחק חשוב מאוד כי אנחנו צריכים להגיב אחרי המשחק הקודם, לבוא בגישה אחרת", אמר מאוריציו בוסקאליה. "למען האמת אנחנו ברי מזל שאין לנו יותר מדי ימים חופשיים אחרי המשחק בירושלים. הפסדנו בפעם הראשונה בליגה ואנחנו צריכים לבוא מוכנים כקבוצה ולהגיב כקבוצה".

חולון, כזכור, שיחקה משחק אחד בלבד בליגת האלופות והביסה 61:88 את ברינדיסי באיטליה. המשחק שהיה אמור להתקיים במחזור השני מול דרושפאקה נדחה, ובמידה מסוימת מעט הוציא מהקצב את הקבוצה שפתחה את העונה בכושר מצוין. "זה טבעי שדברים לא ילכו לנו בקלות כמו שהלכו בהתחלה, אבל זה הכדורסל, קבוצות לומדות אותנו", אמר רפי מנקו, והתייחס להתמודדות הערב: "בשיטה של המפעל הזה לכל משחק יש משמעות גדולה, יותר ממשחקי ליגה רגילים. אנחנו צריכים להוציא את תכנית המשחק שלנו ואני בטוח שנחזור למסלול".

קלוז', כאמור, שעלתה בכלל דרך המוקדמות, מפתיעה מאוד עד כה והצליחה לנצח את דרושפאקה בבית ואת ברינדיסי בחוץ. היא מתבססת על שני גבוהים אירופאים שיודעים גם לקלוע מבחוץ, אנדריאה סטפאנוביץ' וסטפן בירצ'ביץ', ועל מספר גארדים איכותיים, בראשם אקס מכבי ראשון לציון פטריק ריצ'ארד, שקולע 20.5 נקודות בליגת האלופות. העונה, אגב, מאזנה עומד על 0:12 בכל המסגרות.

בוסקאליה סיכם: "מה שקרה בירושלים זה משהו שלא רצינו לראות מבחינת איך ששיחקנו, במיוחד בהגנה ובדברים הבסיסיים. התוצאה פחות משמעותית כמו העובדה שהגישה והאנרגיה שלנו לא היו כמו שאנחנו מצפים מעצמנו. אפשר לסלוח על להופיע ככה פעם אחת, עכשיו אני רוצה לראות את התגובה של השחקנים על הפרקט".