הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"כמו בית שאן": זעם בחולון על דרושאפקה

הכעס על המשחק המקביל, העימות ביציעים והתיעוד המפחיד ממצלמות האבטחה

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  23.12.21 - 08:35

משחק רב אירועים - על הפרקט ומחוצה לו - היה אתמול (רביעי) בהיכל טוטו, כשהשורה התחתונה שלו היא שהפועל חולון סיימה במקום השני בשלב הבתים בליגת האלופות של פיב"א בזכות 80:84 על ברינדיסי. עם זאת, למרות שחולון סימנה "וי" על עליה לפליי-אין, היא סיימה את הערב הזה מאוכזבת שכן המקום הראשון חמק לה מבין האצבעות.

1. "בית שאן בטורקית"
הדקות שלאחר סיום המשחק היו מאוד לא שגרתיות. חולון היתה זקוקה לניצחון של דרושפאקה על קלוז' כדי לסיים ראשונה, כשכמעט כל השחקנים, אנשי המועדון ומאות אוהדים נותרו על הפרקט וצפו בסיום בטורקיה דרך המוניטורים של פיב"א. חולון כבר היתה בדרך למקום הראשון כאשר דרושפאקה הובילה ב-18 נקודות ברבע הרביעי, אבל ריצה רומנית הפכה את התוצאה וקבעה שחולוניה תסיים במקום השני.

בקבוצה התאכזבו וכעסו מאוד על דקות הסיום בטורקיה. ערב המחזור האחרון, דרושפאקה ידעה שתודח מה-BCL רק אם תפסיד וברינדיסי תנצח בחולון. העניין הוא שהמשחק בחולון הסתיים לפני המשחק באיסטנבול, ובדקות הסיום - כאשר העליה לפליי אין מובטחת - נראה היה כי הטורקים מורידים הילוך באופן בולט. "זו בושה וחרפה מה שהיה בטורקיה", צייץ היו"ר איתן לנציאנו בחשבון הטוויטר. "במילה אחת איכסה, זה היה בית שאן בסגנון טורקי".

רפי מנקו, שהיה מצוין אתמול עם 19 נקודות, הגיב בנושא: "עשינו את שלנו בזה שסיימנו במקום השני כי יכול היה להיות גרוע, אבל בסופו של דבר אנחנו קצת מתוסכלים ממה שקרה במשחק בין קלוז' לדרושפאקה. זה משהו שאין לנו שליטה עליו, אנחנו יודעים שעשינו מה שהיינו צריכים, הפנים שלנו קדימה".

2. עימות אלים
אירוע חריג וחמור נוסף התרחש במהלך המשחק, ביציעים דווקא. במהלך המחצית התפתח עימות אלים בין אוהדי הפועל חולון לבין כוחות האבטחה, כשניתן לראות שבין היתר, נזרקים כסאות פלסטיק ופחי אשפה. במהלך התגרה אחד המאבטחים פיזר גז פלפל, שהשפיע אפילו על המשחק ועל השחקנים, כשכריס ג'ונסון אף הקיא תוך כדי המשחק כתגובה לכך.

על פי עדויות של מספר אוהדים, העימות התלקח בשל הערות גזעניות, שכן מספר מאבטחים היו בני מיעוטים. כך או כך, אחרי שרוסס גז הפלפל, אוהדים שישבו באיזור שמאחורי הסל עברו ליציע אחר, משום שהיה קשה לנשום באותם רגעים. בשל האירוע הנ"ל, בחולון שוקלים להפסיק את עבודה חברת האבטחה עם הקבוצה. "מי שמפזר כך גז מדמיע לא יכול לעבוד איתנו", אמרו במועדון. "הורים וילדים יצאו מהאולם בגלל זה, אי אפשר לתת לזה להמשיך". רגע נוסף שתועד בסרטוני הווידאו, היה כאשר אחד המעורבים נראה אוחז בידו חפץ שנראה כמו סכין שלופה.

עם זאת, יש לציין כי האירוע הזה אתמול הוא לא הראשון העונה בו מעורבים אוהדי הפועל חולון, שהתעמתו גם עם כוחות האבטחה ברוממה במשחק החוץ מול הפועל חיפה.

3. ועכשיו בשיקטאש
חזרה לכדורסל. אחרי האכזבה מהסיום בין דרושפאקה לקלוז', חולון מסתכלת קדימה - בשיקטאש מחכה לה בתחילת ינואר בפליי אין - סדרה של הטוב משלושה משחקים על הכרטיס לטופ 16. אם אכן תעלה חולון, לודוויגסבורג הגרמנית וגלאסטראיי הטורקית כבר מחכות לה. העובדה שחולון סיימה שניה, אגב, מנעה את האפשרות למפגש מול הפועל ירושלים בטופ 16.

"אנחנו צריכים להמשיך לשמור על רמה גבוהה, כי נמשיך לשחק כל שלושה ימים", סיכם בוסקאליה. "מעכשיו כל משחק הוא כמו גמר גביע. אנחנו צריכים להיות הכי טובים שאנחנו יכולים להיות, יהיה לנו משחק כל כמה ימים במשך מספר חודשים וזה מבחן עבורנו כקבוצה".