הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"החוזקה שלנו בהגנה ונרצה להראות את זה"

ניצחון לירושלים על גלא יקרב אותה מאוד להעפלה. בלייזר: "התחברנו כקבוצה"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  30.11.23 - 09:00

אחרי שבועיים ללא כדורסל, הפועל ירושלים תעלה הערב (חמישי) שוב על הפרקט כשתפגוש את גלאסטראיי במסגרת המחזור הרביעי ב-BCL. המשחק אמור היה להתקיים באיסטנבול, אבל עקב אזהרת המסע החמורה לישראלים - המשחק הועבר לאולם נייטרלי וייערך בבאניה לוקה בבוסניה.

הירושלמים מגיעים למשחק הזה במאזן של 1:2, אחרי שהפסידו 79:77 לפאוק סלוניקי ביוון במשחק הקודם. ניצחון הערב ישים את הקבוצה של אלכסנדר דז'יקיץ' במקום הראשון ועם רגל וחצי בשלב הבא.

"אני מרגיש שאנחנו קצת יותר בקצב בהשוואה למשחק האחרון", אמר עוז בלייזר. "למרות ההפסקה שהייתה לנו התחברנו יותר כקבוצה. נצטרך לעצור את הגארדים ההתקפיים שלהם, אם נשחק אגרסיבי וביחד, אני מאמין שתהיה תוצאה טובה".

המשחק הקודם בין השתיים, שנערך בבלגרד, הסתיים בניצחון ירושלמי בהארכה, בזכות סל דרמטי של ספידי סמית' שכפה הארכה. באופן כללי, ירושלים (שפגשה את גלא גם בקדם העונה, בדיוק באותו אולם) - התקשתה להוריד את הסקור של הטורקים. "התוצאה בשני המשחקים שלנו מולם הייתה גבוהה מאוד", אמר יובל זוסמן. "החוזקה שלנו היא ההגנה ונרצה להראות את זה במשחק הערב. אנחנו יודעים במה אנחנו טובים ומה אנחנו רוצים מעצמנו".

גלא בנתה סגל נוצץ אבל בינתיים הדברים לא מתחברים לה: היא נמצאת במאזן שלילי של 2:1, כשגם בליגה הטורקית היא לא מבריקה ונמצאת במאזן 5:4. הקלע המוביל שלה ב-BCL הוא קורי וולדן עם 14.5 נקודות למשחק. אקס נוסף של הכדורסל הישראלי, ג'רל מרטין, עם 11 נקודות למשחק במפעל.

המשחק בבוסניה יהיה האחרון של הפועל ירושלים לפני החזרה לליגה - כשאחרי גלאטסראיי, אנשי המועדון ישוחחו עם השחקנים הזרים ויבינו מי מהם מתכוון לחזור לארץ בשלב הראשוני. האדומים יקיימו בשבוע הבא שני משחקי ליגה: ביום שלישי יתארחו אצל העולה החדשה מכבי רמת גן ובחמישי אצל העולה החדשה השניה, הפועל עפולה.