"אולימפיאקוס עשויה לעזוב את הליגה ביוון"

דיווח: עקב הסערה בגביע, הקבוצה של דייויד בלאט שוקלת לעבור לליגה האדריאטית

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.02.19 - 16:10

תגיות: יורוליג

תחילת כתבה

לאחר הסערה בחצי גמר הגביע היווני, במהלכה נטשה אולימפיאקוס את המשחק מול פנאתינייקוס ונענשה בהפחתת נקודות, האדומים-לבנים שוקלים את דרכם. לפי פרסום באתר "יורוהופס", קבוצתו של דייויד בלאט עשויה להצטרף לליגה האדריאטית.

דירקטור המפעל, קרשימיר נובוסל, התייחס למורכבות הנושא בראיון ל"אינדקס" הקרואטי: "אולימפיאקוס טרם פנתה אלינו. אני חושב שהסיפור נובע מחוסר שביעות הרצון שלה מהאירועים בחצי גמר הגביע היווני. בנוסף, לפי חוקת הליגה האדריאטית, רק קבוצות משש המדינות של יוגוסלביה לשעבר יכולות לקחת חלק בתחרות".

אולימפיאקוס טרם הגישה הצעה רשמית, אך במקרה שהמהלך ייצא לפועל, היא לא תהיה קבוצת היורוליג הראשונה מחוץ ליוגוסלביה שלוקחת חלק במפעל. בעבר עשתה זאת מכבי תל אביב, שתחת בלאט אף זכתה בתואר בעונת 2011/12 כשגברה 77:87 על צדביטה זאגרב, בגמר אותו אירחה בהיכל מנורה מבטחים. "נכון, מכבי תל אביב ומועדונים ממדינות אחרות היו חלק מהליגה בעבר, אבל החוקה השתנתה מאז", אמר נובוסל, והדגיש: "נצטרך לקיים הצבעה בין המועדונים על הרחבת הליגה. וגם אם כל זה יקרה, הסיכויים שלהם להצטרף בעונה הבאה אפסיים".

על פי הדיווח, אם החוקה אכן תשתנה, אולימפיאקוס תביע עניין רשמי בהצטרפות למפעל. הליגה האדריאטית תהנה מצירופה של קבוצה בסדר גודל של האדומים-לבנים מיוון. עם זאת, ב-ABA  ייאלצו להציע לקבוצתו של בלאט חוזה ארוך טווח בליגה. ב"יורוהופס" נטען שאומנם לא מדובר בצעד בלתי אפשרי, אך הוא ידרוש שיחות רבות בין הצדדים כדי שאכן ייצא לפועל.