"לפני חודש, היו בטוחים שנפסיד ב-30 הפרש"

כוכב אשדוד, הנרי, סיכם הפסד כואב למכבי: "היה מאמץ"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  13.02.18 - 08:56
תחילת כתבה

האכזבה הגדולה במכבי אשדוד/באר טוביה לא נובעת רק מעצם ההפסד 76:73 למכבי תל אביב בחצי גמר הגביע. במועדון הצנוע מהדרום הרגישו שהמשחק הזה פשוט היה להם בידיים, אבל ברח בדקות הסיום, בגלל טעויות קטנות מחד, וקליעות קלאץ' גדולות של נוריס קול ופייר ג'קסון מנגד.

האשדודים עוד היו ביתרון של שמונה נקודות בתוך הרבע הרביעי, אבל אז - דווקא לאחר ההרחקה של נבן ספאחיה, הצהובים מתל אביב השתלטו על המשחק. בשלב מסוים, פשוט נגמר לשחקנים האוויר, במיוחד כשמנגד עמד הסגל העמוק של מכבי ת"א. צריך לציין כי כבר תקופה ארוכה בראד גרינברג מסתדר היטב עם שלושה זרים בלבד, אבל אמש, החסרון של זר איכותי נוסף (דייויד לורי) פגע משמעותית.

"זה הפסד קשה, כי היינו ממש קרובים, הרגשתי שזה היה המשחק שלנו", אמר סק הנרי, שפיספס הזדמנות לשלוח את המשחק להארכה. "אפשר לומר שזו היתה חוויה מלמדת, היה פה מאמץ קבוצתי גדול. אני שמח מאיך ששיחקנו נגד קבוצה טובה כמו מכבי ת"א ושאנחנו יודעים שאנחנו מסוגלים לנצח אותה. אנחנו מבינים כמה אנחנו טובים וממשיכים להראות את זה".

ההפסד הזה שם סוף למומנטום המטורף של אשדוד בתקופה האחרונה, שמונה ניצחונות רצופים. "אם היינו מגיעים למשחק הזה לפני חודש, כולם היו בטוחים שאנחנו הולכים להפסיד ב-30 נקודות", הוסיף הנרי, שהגיע אחרי שהוכתר לשחקן החודש בליגה. "הראנו שאנחנו יותר טובים מאיפה שהיינו לפני כמה שבועות. אנחנו לא מרוצים אבל אנחנו חייבים להיות מוכנים להיות למשחק הבא".

שחקן נוסף שיישאר עם הרבה מחמאות הוא אלכס צ'וברביץ', שסיים עם דאבל-דאבל יוצא דופן של 18 נקודות ו-18 ריבאונדים. "היה לו משחק מדהים, חובה לציין את זה", החמיא בראד גרינברג, וסיכם: "זה לא הספיק כי עשינו טעויות בסיום, ובמשחקים כאלה משלמים על הטעויות האלה".