מוקדמות אליפות העולם 2023
קבוצה מש’ נצ’ הפסד יחס נק’
1 גרמניה 6 5 1 425:474 11
2 פינלנד 6 5 1 446:474 11
3 סלובניה 6 4 2 482:506 10
4 ישראל 6 3 3 452:476 9
5 שבדיה 6 2 4 494:479 8
6 אסטוניה 6 2 4 470:415 8
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

עודד קטש: "זה הניצחון הכי גדול שלי כמאמן נבחרת ישראל"

הכחולים לבנים חגגו את הניצחון על ספרד, מקל: "כיף לנצח מעצמה". גינת בטוויטר: "נבחרת של גברים"

רועי כהן
רועי כהן  28.11.20 - 22:30

"הבועה" נפתחה ברגל (ויד) ימין: נבחרת ישראל בכדורסל שמרה על מאזן נקי מהפסדים בבית מוקדמות אליפות אירופה, לאחר שגברה הערב (שבת) 87:95 על נבחרת ספרד. מחצית שנייה אדירה של הכחולים לבנים, שהסתיימה בניצחון 35:59, עזרה לה לבצע מהפך ולהשיג ניצחון חשוב על הנבחרת החזקה של סרג'יו סקאריולו האיטלקי.


אושר גדול התפרץ אצל שחקני ואנשי הצוות של הנבחרת בסיום. הוא התבטא גם בראיונות אחרי המשחק. המאמן, עודד קטש, נשמע נרגש במיוחד: "אני חושב שזה הניצחון הכי גדול שלי בנבחרת ישראל", הוא הודה בסיום. "לנצח את גרמניה 0.4 שניות לסוף (ביורובאסקט) זה ציון דרך, אבל בדרך שזה קרה... אני באמת מתרגש. לנצח זה כיף, אבל בנבחרת ישראל זה הרבה יותר מיוחד".

 • "ההצגה של מקל": בספרד פרגנו לרכז הנבחרת
 • "נבחרת של גברים": ברשת החמיאו לישראל
 • עודד קטש: "זה הניצחון הכי גדול שלי כמאמן נבחרת ישראל" 
 • "בדרך שבה השגנו את הניצחון, זה היה מאמץ יוצא דופן. גם במחצית הראשונה וגם בהפסקה אמרתי לשחקנים: אנחנו יותר טובים, צריך רק להיצמד לתכנית המשחק. היה מאמץ גדול ומדהים". ומה באשר לעתיד? "יש עוד תהליך לפנינו, העתיד שלנו טוב. האווירה בנבחרת מדהימה, אי אפשר לחזור ממינוס 16 בלי תשוקה למשחק".

  במסיבת העיתונאים שלאחר המשחק, קטש נשמע נינוח בהרבה. "זאת הייתה הופעה גדולה, זה נותן לנו הרבה ביטחון לעתיד במיוחד לקבוצה צעירה כמו שאנחנו. אני מאוד גאה, גם בדרך בה עשינו את זה", אמר. "אנחנו יכולים להשיג ביטחון מהניצחון הזה, אבל השאלה היא איך השחקנים יתאוששו. מה שחשוב זה שנמשיך להשתפר, אנחנו נבחרת צעירה, יש לנו אווירה מדהימה וראו את זה היום. היינו חיוביים גם כשפיגרנו ונרצה לקחת את זה גם לשני".

  גם גל מקל, שסיים את המשחק עם 18 נקודות, הדהד את אותן התחושות: "זו תחושה מדהימה", הוא סיכם, "כיף לנצח נבחרת כזו, מעצמת כדורסל כמו ספרד. בטח בשבילי, שאלה (חבריו לקבוצה במלאגה) חבר'ה שאיתי כל השנה, אני אדבר איתם קצת 'טראש טוק'. זה כיף".

  "שיחקנו עם שטף, כמו שהיינו צריכים. התבלבלנו קצת מול האזורית שלהם, אבל פתחנו את המחצית השנייה בקצב מצוין, ככל שהכדורים נכנסו קיבלנו יותר ביטחון". ומה לגבי פולין? "שמרתי כוחות, יש קצת עייפות, אבל אני בטוח שהצוות הרפואי המצוין שלנו יעזור".

  תומר גינת סיכם במסיבת העיתונאים שלאחר המשחק: "זה היה ניצחון גדול עבורנו, לנצח פה בספרד זה הישג גדול. זה שהיינו בפיגור 16 במחצית היה עוד יותר קשה וזה מה שהפך את הניצחון לעוד יותר מתוק מבחינתנו. עשינו עבודה הגנתית גדולה בחצי השני והייתה עבודה קבוצתית מדהימה שנתנה לנו את הניצחון הזה"