הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

צמוד במיוחד: פער הנקודות בין מסי ללבנדובסקי

תוצאות ההצבעה נחשפו. וגם: סיכום השנה המיוחד של הפרעוש

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.11.21 - 23:07

הדיונים האם ליאו מסי היה ראוי או לא לזכות השנה בכדור הזהב בוודאי יימשכו זמן רב, אבל בשורה התחתונה, הארגנטינאי הוסיף עוד שורה בוהקת ונוצצת ל'תיק העבודות' האישי שלו בטיעונים להיותו גדול הכדורגלנים בכל הזמנים. זאת לא הייתה שנה רגילה עבורו, זאת הייתה אולי השנה הסוערת ביותר בקריירה שלו, אבל היא נגמרת עם חיוך גדול.

כמה צמוד היה המאבק בין לבנדובסקי למסי אתם שואלים - ובכן, מאוד. הפרעוש זכה ב-613 קולות בעוד הפולני קיבל 580 - פער של 33 נקודות בלבד. עם זאת, אין זה משתווה לקרב הצמוד ביותר שנראה בהצבעות לתואר: 679:686 למסי על וירג'יל ואן דייק ב-2019.

אם מישהו הופתע מכך שג'ורג'יניו נכנס לפודיום על חשבון כרים בנזמה, מתברר שהפער ביניהם היה די גדול. 460 נקודות קיבל קשר צ'לסי בעוד שהחלוץ הצרפתי זכה רק ב-239 נקודות. אנגולו קאנטה קיבל 186, כריסטיאנו רונאלדו 178 ומוחמד סלאח 121.

לפני שנה, קשה להאמין שהיה מישהו שדמיין שאת הפרס הנוכחי יקבל מסי כאשר הוא שחקן פריז סן ז'רמן. נכון, הדיבורים על עזיבת ברצלונה היו כבר בקיץ הקודם, אך לאחר שהשתכנע להישאר, נראה היה שהוא בקטאלוניה כדי לסיים בה את הקריירה, ואירועי הקיץ האחרון הכניסו את עולם הכדורגל להלם מוחלט.

כאשר היה נראה שהוא כבר בדרך לחתום על חוזה חדש, הארגנטינאי וברצלונה נפרדו, ולמרות מסיבת העיתונאים הדומעת שערך, אף אחד עד כה לא באמת יודע מה התרחש מאחוריי הקלעים. לפחות בפתיחת השנה הזאת, מסי מתקשה להשתלב בכדורגל הצרפתי, והתחושה היא שהוא עדיין לא התרגל לרעיון שהוא כבר לא משחק בברצלונה. כמוהו, גם רבים אחרים בכדורגל העולמי.

אבל מעל לזכייה בכדור הזהב, אפילו מעל לעזיבה הדרמטית את ברצלונה, יהיה רגע אחד שהיה חשוב מכל למסי ב-2021. הרגע לו חיכה כל הקריירה. נכון, טורניר הקופה אמריקה האחרון שנערך בצל הקורונה וללא קהל, לא הזכיר את הטורנירים האדירים שהמפעל הזה סיפק לנו בעבר, אבל זאת כבר לא בעיה של הפרעוש.

עם 4 שערים ו-5 בישולים, הוא הוביל את ארגנטינה לזכייה בתואר גדול ראשון בקריירה שלו, והוריד את הקוף הכי גדול שהיה לו על הגב. התגובות שלו אחרי הניצחון על ברזיל והשמחה המתפרצת, היו משהו שלא ראינו ממנו הרבה שנים.

זאת לא הייתה שנה פשוטה עבור מסי, וכשאנחנו בפתחה של 2022, אין ספק שהקריירה שלו קרובה הרבה יותר לסיומה מאשר לשיאה. הוא נכשל עם ברצלונה בליגה הספרדית וסבל מלא מעט פציעות, אבל בסופו של דבר, עם 7 כדורי זהב אחרי הערב, הוא מעמיד שיא שספק ומישהו ישבור בעתיד הנראה לעין בכדורגל העולמי.