הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מקרון והמענקים: מאחורי עסקת אמבפה

ריאל הציעה את מספר 10 ותנאים מפליגים, נשיא צרפת ואמיר קטאר פעלו עבור פריז שצפויה להשאיר את החלוץ אצלה בקבוצה. סרט הקפטן ובעיטת הפנדלים יעברו לאמבפה שיקבל מאות מיליוני יורו כדי להמשיך בקבוצתו עד ל-2025

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.05.22 - 16:52

הסאגה נגמרה. קיליאן אמבפה חתם על הארכת חוזה בפריז סן ז'רמן עד 2025 היום (שבת) ברחבי אירופה, וכעת נחשפים חלק מהפרטים מאחורי הקלעים. אמבפה צפוי לקבל סכום משמעותי, שיכול להגיע עד לחצי מיליארד יורו, כחלק מהחוזה.

אמבפה אמר ישירות לפלורנטינו פרז שהוא ישאר בסן ז'רמן באמצעות הודעת טקסט, והוא עשה זאת לאחר שסיכם על תנאים עם ריאל מדריד. פריז הגדילה את ההצעה באופן משמעותי ואף עירבה בכך את אמיר קטאר ואת נשיא צרפת.

אמבפה צפוי להודיע על ההחלטה הלילה לפני או אחרי המשחק של. ריאל מדריד הייתה מוכנה להעניק לאמבפה את חולצה מספר 10 של לוקה מודריץ', אך מודריץ' ישמור עליה. אמבפה דחה את ריאל ב-2017 וכעת עושה זאת פעם נוספת, על הארכה לשנתיים עם אופציה לשנה נוספת.

הבלאנקוס הציעו לאמבפה להחזיק ב-100% מזכויות התדמית שלו, אך בסופו של דבר בחר בפריז סן ז'רמן. השחקן היחיד שקיבל הצעה דומה לזאת הוא כריסטיאנו רונאלדו, אצלו היה מדובר ב-60% בלבד. זכויות התדמית מעניקות לו את הרווח ממכירת חולצות ומרצ'נדייז נוסף.

אמבפה, לפי דיווחים מוקדמים, יוכל לבחור מי יהיו המאמן והמנהל המקצועי. מאוריסיו פוצ'טינו ולאונרדו יכולים לעזוב. במקביל, הוא יקבל את סרט הפנדל ממרקיניוס ואת בעיטת הפנדלים, בצעד שיעלה את מספר שעריו ויסמן אותו כמוביל המרכזי של הקבוצה.

העיתונאי רומיין מולינה טען בעבר שקטאר מתייחסת להשארת אמבפה כצעד אסטרטגי לקראת המונדיאל ב-2022. לכן היא השקיעה משאבים גדולים במיוחד בנושא, ועירבה את מקרון ואת ניקולא סרקוזי. "הכדורגל והפוליטיקה מעולם לא היו כל כך קשורים אחד בשני, גם בנושאים מדיניים בזירה הבינלאומית שבה לקטאר יש שנים האחרונות תפקיד בכיר ומכריע, כפי אפשר לראות בסוגיות מול מדינות כמו איראן וערב הסעודית", אמר מולינה.

המאמן עשוי להיות זינדין זידאן. מאמן ריאל מדריד לשעבר נחשב למקורב לאמבפה, והשניים עשויים לשתף פעולה אם פוצ'טינו יועזב. הבלאנקוס עשויים להחתים חלוץ מחליף כעת, והזכירו מספר מועמדים אפשריים. במקביל, מדווחים על כך שאמבפה דרש את החתמתו של אוסמן דמבלה ואת העפתו של ניימאר.

בחודשים האחרונים אמבפה מנסה להקים חברת תקשורת משלו, במודל דומה למה שיש ללברון ג'יימס. כחלק ממנה אמבפה יקבל סמכויות חסרות תקדים בקבוצתו ו-100% מהרווחים תמורת חולצתו, כך שיגיע לסדרי הגודל של ליאו מסי וכריסטיאנו רונאלדו.