הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אמבפה אחרי הרביעייה: "חוזרים כדי לזכות"

ציון עשר מושלם לחלוץ. וגם: המחווה המרגשת של גריזמן. צפו ב-0:8

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.11.21 - 23:57

נבחרת צרפת חגגה הערב (שבת) העפלה למונדיאל 2022 עם 0:8 על קזחסטן שהבטיח לה את המקום הראשון בבית שלה במוקדמות. בצרפת חגגו את העלייה כשמי שתפס את מרבית תשומת הלב היה כמובן קיליאן אמבפה, שכבש רביעייה אדירה. בנוסף, אנטואן גריזמן כבש שער והציג מחווה מרגשת.

בצרפת התפעלו מהניצחון המוחץ, שהעלה את נבחרתם למונדיאל. באחד האתרים בצרפת כתבו על הנבחרת: "בדרך כלל הם לוקחים את זה בקלות במחצית השנייה. הערב, השחקנים לא ניהלו את המאמצים שלהם ונתנו הכל עד הסיום".

מירב המחמאות כמובן, הגיעו לכוכב הנבחרת, קיליאן אמבפה, שכבש רביעייה, והיה הראשון לעשות זאת בטריקולור אחרי קצת יותר מ-60 שנים. בל'אקיפ זכה כוכב פ.ס.ז' לציון 10 מושלם, לא דבר שבשגרה עבור העיתון הצרפתי. 

בסיום המשחק סיפר אמבפה על התחושות: "הדבר הכי חשוב היה הניצחון וההעפלה, זה נשאר חלום בלתי נתפס לשחק במונדיאל עבור המדינה שלך. אנחנו חייבים להמשיך לחלום, נלך לשם כדי לזכות בו". מי שדיבר גם הוא על אמבפה היה חברו לנבחרת (שכבש צמד הערב) וכוכב ריאל מדריד, כרים בנזמה שאמר: "הערב הראינו שאנחנו תואמים (הוא ואמפבה). שאנחנו יכולים ליהנות תוך כדי להיות קולקטיביים והחלטיים".

בצרפת גם פירגנו למערך שאיתו עלה הערב דידייה דשאן, כאשר שיחק עם שלושה בלמים ובשתי הכנפיים עלה עם קינגסלי קומאן ותיאו הרננדס, שסחטו מחמאות: "שני שחקני הכנפיים הציתו את האש במשחק הערב של הטריקולור", נכתב בל'אקיפ.

עם חגיגת השער שלו, גריזמן הוריד את החולצה ובגופיה שמתחת היה הכיתוב של התאריך 13.11.15, לפני שש שנים בדיוק. זהו התאריך של פיגועי הטרור שהיו בפריז בזמן שהנבחרת המקומית קיימה משחק ידידות מול צרפת, משחק בו גריזמן שותף, בעוד שאחותו הייתה במיקום של אחד הפיגועים.

ברשת לא היו יכולים להתעלם מההקדשה והגיבו עם שלל ציוצים. גם ז'רום בואטנג, שהיה שותף במשחק בצד של גרמניה, הגיב בעמוד הטוויטר שלו.