סוף התהליך. רשמית: מכבי חיפה פיטרה את מולנסטיין

המאמן ההולנדי עזב אחרי שהוביל את הירוקים לאחת מהעונות הרעות בשנים האחרונות: "האוהדים ראויים ליותר". יעקב שחר: "הבנו שצריך שינוי כדי לעלות מחדש על דרך המלך"

תומר לוי
תומר לוי  13.02.17 - 09:55
תחילת כתבה

סוף הדרך. מכבי חיפה הודיעה היום (שני) על פיטוריו של רנה מולנסטיין. המאמן, שהגיע בקול תרועה רמה והצהיר במחזור הראשון שהירוקים ירוצו לאליפות, הוביל את הקבוצה לאחת מהעונות הגרועות שידעו בשנים האחרונות, ועזב בקול ענות חלושה. הוא נפגש עם המנכ"ל אסף בן דב, ויעקב שחר ייפרד ממנו במועד מאוחר יותר.

זה היה באוויר בתקופה האחרונה לאחר שהירוקים ניצחו רק פעם אחת בתשעת המחזורים האחרונים, אך שיא השבר הגיע בתבוסה 3:0 בדרבי מול הפועל חיפה, שחשפה לעיני כל את הבעיות של הירוקים. ההגנה החזקה הפכה למחוררת וגם החיזוק המשמעותי ואחד התקציבים הגדולים בתולדות המועדון לא עזרו להולנדי לחלץ את הקבוצה מהבוץ אליו נקלעה.

25 שערי זכות, 24 שערי חובה, 29 נקודות ו-44% הצלחה ב-22 מחזורים מספרים יותר מהכל את סיפור העונה של הירוקים שבמקום השביעי, ונמצאים בסכנה להישאר מחוץ לפלייאוף העליון לראשונה מאז נוסדה ליגת העל.

מולנסטיין אמר לאתר הרשמי של חיפה אחרי פיטוריו: "זה היה כבוד וזכות גדולה לעבוד במועדון מפואר כזה. תודה מיוחדת ליעקב שחר שהעניק לי את ההזדמנות והתמיכה בכל התקופה פה. לצערי התוצאות לא היו טובות והמועדון והקהל ראויים להרבה יותר. אני רוצה להביע את הערכתי והכרת התודה לקהל המדהים, שיהיה להם מקום גדול בליבי לתמיד. אני מאחל למועדון ולקהל האדיר שלו רק הצלחות ואושר בעתיד".

הנשיא יעקב שחר אמר: "גם במועדונים הגדולים ביותר, מגיע הרגע שאם התוצאות מאכזבות מבצעים שינוי במובילות המקצועית. לצערי, כך זה גם אצלנו. יחד עם רנה, החלטנו שזה הזמן להיפרד. רנה, גם כמאמן וגם כאדם, הקסים את כולנו וחבל שהגענו לרגע הזה, אבל זו הייתה הבנה משותפת של שני הצדדים שיש צורך בשינוי בכדי לעלות מחדש על דרך המלך. אנו מודים לרנה, למדנו ממנו לא מעט דברים שישמשו אותנו בהמשך הדרך. אנו מאחלים לו ולמשפחתו הרבה בריאות והצלחה".