רמזי ספורי: "אין שום סיכוי שאשחק בבית"ר, לא יקרה"

חזר בו מהאמירה ב-2016? אחרי שהצהיר שישמח ללבוש צהוב-שחור, קשר הפועל ת"א הכחיש לקראת הקרב בטדי: "לא אמרתי שאני חולם לשחק שם. יכול לשחק בכל מועדון"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  09.03.19 - 13:00
תחילת כתבה

רמזי ספורי הפך העונה להיות אחד הברגים המרכזיים בהפועל תל אביב. רגע לפני המפגש הקריטי והתוסס מול בית"ר ירושלים, נשאל הקשר בראיון לגבי האמירה שלו מ-2016 לפיה הצהיר שהוא חולם לשחק בקבוצה מהבירה, ואם הוא עדיין עומד מאחוריה. כמו כן, דיבר ספורי על מעמדו ועל הסיכויים של קבוצתו לשרוד בליגה.

"לא אמרתי שאני חולם לשחק בבית"ר, אמרתי שאם וכנראה... אבל בסדר, לא משנה, דלגו על זה. אני לא אשחק בבית"ר, זה לא יקרה, אין סיכוי, זהו, הלאה. זה לא ריאלי בכלל. מצטער על מה שאמרתי? אני לא אענה על זה. מה שהיה ב-2016, היה. עבר. היסטוריה. אני כרגע מתרכז בעכשיו. אני חושב שהפועל ת"א לא פחות טובה מבית"ר. אם אני משחק בהפועל, אני יכול לשחק בכל מועדון".

"קריטי לנו לנצח כל משחק, לא רק נגד בית"ר ירושלים. אין ספק שיש משמעות גדולה למשחק הזה. כולם מבינים את המשמעות. לנצח את בית"ר ירושלים זה משהו שאנחנו רוצים לעשות. אנחנו באים למשחק בשביל לנצח ולא בשביל עוד משחק, זה חשוב לנו ולקהל שלנו, ומבחינתנו זה יכול לתת לנו עוד דחיפה למעלה".

"רצון לקלקל להם את הפלייאוף העליון? אני לא מסתכל על זה ככה, מה זה לקלקל להם? אנחנו מסתכלים על עצמנו. מה שחשוב לנו זה הקבוצה שלנו, כי אף אחד מאיתנו לא רוצה לרדת ליגה, ואף אחד לא רוצה שיהיה לו כתם. אנחנו באים למשחק הזה בשביל לנצח, ולא בשביל לקלקל לאף אחד".

צפו בראיון של ספורי מ-2016 בו דיבר על הרצון להגיע לבית"ר >>>

על המעמד שלו ביחס לשנים האחרונות אמר: "ביקשתי להיות מושאל, כי רציתי להשתפשף כמה שיותר. מי שמשחק בהפועל צריך להיות שחקן משמעותי שיכול לעזור לקבוצה. שמח על הצעד הזה, תרם לי מאד. אני שואף ליותר כדי לעזור להפועל ת"א וגם לעצמי להצליח כמה שיותר. יותר אחריות עליי? כן. אני מרגיש את זה, בתחילת השנה גם אמרתי את זה בראיון - שאני רוצה להוביל את הפועל ת"א, זה מה שמצפים ממני, וכרגע אני כנראה גם עושה זאת".

"אנחנו נרצה להישאר בליגה קודם כל. ארצה להוביל אותה השנה להישארות. בשנה הבאה השמיים הם הגבול. אני יותר שקט במגרש, לא עצבני ביחס לאיך שהייתי בעבר, והדבר הכי חשוב זה המספרים שלי השנה, שהם שונים משנים קודמות. זה נותן לי יותר ביטחון, ורק ככה אפשר להצליח. לא חושב שבהפועל לא סמכו עליי לפני. סומכים על כל שחקן בית. אם לא היו סומכים על שחקני בית, הם לא היו משחקים".

כשנשאל אם עבורו זו תחושה אחרת לשחק בטדי, ענה: "לא, האמת שלא. אנחנו באים כקבוצה לנצח את המשחק, זה חשוב לכולם, לא רק לרמזי, כי כל שחקן רוצה לנצח. לא משנה אם זה נגד בית"ר או מכבי, זה חשוב לנו מאד, על זה אנחנו מסתכלים".