נעצר ברשת: הכירו את חוסה אנחל קאריו

הוא עובד קשה, מקריב למען הקבוצה ונערץ על ידי חבריו, אבל יש דבר אחד שמפריד בין חוסה אנחל קאריו לפריצה: שערים. רק 8 כאלה יש לו ב-3 העונות האחרונות בליגה השנייה בספרד, וקשה להאמין שזה ישתנה בבאר שבע. וגם: ההשוואה למנדזוקיץ' והקשר לקואנקה

מערכת אתר ערוץ הספורט  12.06.19 - 18:05
תחילת כתבה

"כוכב מלמעלה בשם אנטוניו פוארטה מחכה לך כדי שתמשיך לעשות היסטוריה על הכנף השמאלית. אני גאה להגיד ששיחקתי נגד חוסה אנטוניו רייס, אגדת סביליה וגאה שבכך שחלקתי איתך חדר הלבשה. תמיד היה לך חיוך גדול והשארת חותם כמו הגדולים שהיו לפניך. אתה אגדה". במילים המרגשות הללו נפרד חוסה אנחל קאריו מחוסה אנטוניו רייס, לאחר מותו הטראגי של הקיצוני השמאלי.

העובדה שהשניים מעולם לא שיחקו ביחד לא הפריעו לקאריו להתחבר רגשית לרייס, ששיחק בסביליה בזמן שהחלוץ היה שייך לקבוצת המשנה של המועדון. יותר משיש למילים הללו להעיד על הגדולה של הקיצוני, הן מעידות על קאריו. אם הפועל באר שבע חיפשה שערים, היא כנראה לא מצאה את השחקן הנכון, אבל המספרים שלו מספרים רק חלק מהסיפור.

חוסה אנחל קאריו (25, 1.90 מ') נולד במורסיה בשכונה שנקראת אל פרוגרסו בשביעי בינואר 1994. אלילו היה דווקא שוער הקבוצה, אלברטו סיפואנטס. כמה שנים מאוחר יותר השניים שיחקו ביחד בקאדיס והחלוץ הודה: "כשהייתי נער כדורים, ביקשתי את הכפפות שלך בכל משחק, ואף פעם לא נתת לי אותן". סיפואנטס, בתמורה, סיפק לו חולצה ממוסגרת שלו, וסגר את החוב.

אחרי שהרשים עם 14 שערים ב-21 משחקים בליגה השלישית, הוא עבר לקבוצה הבכירה של מורסיה, אבל בשנה הראשונה מיעט לשחק, ובשניה, אחרי שהקבוצה ירדה לליגה השלישית, כבש חמישה שערים בלבד. בסביליה ראו בו פוטנציאל, וצירפו אותו לקבוצת המשנה, אבל שנתיים עם שמונה שערי ליגה בלבד הובילו אותו למעבר נוסף, הפעם לקאדיס מליגת המשנה.

בכל תחנה בה עבר הותיר רושם עמוק על חבריו לחדר ההלבשה, וסחט מחמאות על אופיו, אבל השאיר מעט מאוד כדורים ברשת. בקאדיס, למשל, הוא ארגן ארוחות ערב משותפות לשחקני הקבוצה עם בנות הזוג, ואף גרר השוואות למאריו מנדזוקיץ' בשל ההסתגלות המהירה שלו על המגרש, אבל אחרי הפתיחה טובה, קאריו דעך ובעונה וחצי כבש בסך הכל שישה שערים ב-42 הופעות, הקבוצה סיימה במקום התשיעי ופספסה את המקום בפלייאוף.

עם כל הרצון הטוב, חלוץ נמדד בכיבושים, ובקאדיס איבדו סבלנות, ואחרי 17 הופעות בהרכב בעונת 17/18, הוא ירד לאחת בלבד בחצי העונה הראשונה אשתקד. קורדובה, המסובכת בתחתית, החליטה להעניק לו הזדמנות נוספת, לא לפני שקאדיס ניסתה להעביר אותו בהעברה חופשית לראוס יחד עם שחקן אחר ששמו מוכר לאוהדי ב"ש, איסק קואנקה. הנהלת הליגה התערבה על מנת ששכרו יובטח, וההעברה בוטלה.

הודעת הפרידה של קאריו מקאדיס:

"הוא נותן הכל על המגרש", ציין אחד הקפטנים של קאדיס, חוסה מארי, "נכון, לאחרונה הוא לא הצליח לשים את הכדור ברשת, אבל הוא שחקן שכל קבוצה רוצה. הוא אף פעם לא מתלונן, הוא נותן הכל ויש לו ערך מוסף". חבריו לקבוצה, אלכס פרננדס, קוראה ואק'צה אף העניקו לו חולצות לפני הפרידה, וזה השיב בפוסט ברשת החברתית: "מתנה יותר טובה מזו? אתם מפיחים בי חיים אחים".

את ראשי קאדיס המחווה לא כ"כ הרשימה והם הסכימו להעביר אל קאריו לקורדובה ללא תמורה, אלא רק עבור אחוזים ממכירה עתידית. גם בתחנה הרביעית בקריירה שלו הפריצה לא הגיע. "אני חושב שהוא עדיין בקאדיס", עקץ המאמן, קורו טורס, את קאריו, שכבש שלושה שערים ב-10 משחקים ולא מנע מהמועדון ירידה לליגה השלישית, "הוא לא מקבל הזדמנויות, והוא צריך לנסות לקבל אותם במקום אחר. עם זאת, הוא תמיד מחוייב ועובד קשה".

לפני כן, כשהוצג בקורדובה, קאריו עוד היה אופטימי. "אני מגדיר את עצמי כלוחם מקועקע", אמר, "אני משאיר הכל על המגרש. אני מרגיש שפה אוכל לעשות מה שלא עשיתי במועדונים הקודמים. על המגרש אני כמו לוחם, נאבק בשחקנים באוויר ועם הגב. בכל הנוגע למחוייבות ועבודה, תמיד אתן מאה אחוז". לגבי סגנון המשחק הוסיף: "אני חלוץ חוד, אבל נוח לי יותר לשחק עם עוד שחקן שנכנס בין הרווחים, בעוד אני עושה את העבודה השחורה".

אם בב"ש בונים על כך שדווקא בתחנה החמישית שלו, קאריו יכבוש פתאום מספר דו ספרתי של גולים, המציאות צפויה לטפוח על פניהם. מצד שני, בעקבות העונה האחרונה, אולי שחקן שיידע לחבר את הכישרון שיש בקבוצה, ויעבוד קשה עבור בן שהר, שחקן שיודע לנצל את המרווחים בצורה טובה, אולי במועדון ירוויחו שחקן חשוב בסגל, וקאריו ירוויח מחדש את הקריירה שלו.