ה"גרמני" של בית"ר י-ם: אביאל זרגרי פורח בבירה

בגיל 17, הכישרון רשם כבר הופעה ב-11 של רוני לוי. "רק מלשמוע את השם שלו אני מקבל צמרמורת", מספר מאמן הנוער של הירושלמים, שרון סבג. הכירו את הדור הבא של הבירה

סהר דיין  27.03.20 - 17:00
תחילת כתבה

אם ישאלו אתכם מה אתם עשיתם (או תעשו) בגיל 17 סביר להניח שהתשובות ינועו בין בגרויות לעבודה. קשר בית"ר ירושלים, אביאל זרגרי, הספיק כבר באותו גיל לפתוח בהרכב הקבוצה הבוגרת. הקשר הצעיר רשם שתי הופעות תחת רוני לוי במסגרת הגביע מול בני ריינה והפועל ראשל"צ. כשהיה בן 15, הוא שיחק בנבחרת עד גיל 17 ושימש קפטן הקבוצה בכל השנתונים. פרויקט הנוער של אתר ערוץ הספורט עולה לבירה כדי להכיר את הדבר הבא של בית"ר.

"אני מאמן את אביאל כבר 5 שנים ורק מלשמוע את השם שלו אני מקבל צמרמורת", אמר מאמן הנוער של בית"ר, שרון סבג. "לא היה לי ספק שברגע שהוא יתחיל להתאמן עם הבוגרים, הוא יישאר שם. כבר כשראיתי אותו בגיל 12 ידעתי שיש פה משהו מיוחד, הוא שחקן מסוג אחר. אביאל לא אחד שיעבור חמישה שחקנים בכדרור. מדובר בקשר 'גרמני': דפנסיבי, חזק, עם פס נקי, בעיטה נקיה וקורדינציה ברמה גבוהה".

זרגרי משחק כ"מספר 6" בקישור של הירושלמים ואף יכול להשתלב כקשר 50/50. יש לו 29 הופעות בנבחרות הנוער של ישראל במהלכן כבש שער אחד. הוא מתאמן באופן מלא עם הקבוצה הבוגרת ומשחק עם הנוער בשבתות. היתרונות שלו הם הזריזות, המהירות, חילוצי הכדור וטכניקת המסירה. מנגד, הוא נחשב לשחקן מאוד אגרסיבי וספג שבעה צהובים העונה - הכי הרבה בקבוצת הנוער של בית"ר.

במשחק הגביע מול בני ריינה, אותו ניצחו הירושלמים 1:3, זרגרי הוביל את הצהובים-שחורים בשלוש קטגוריות: תיקולים מוצלחים, חילוצי כדור בחצי של היריבה ועימותים הגנתיים מוצלחים. "הוא סוג של מנהיג שקט במגרש, בלי רעש וצלצולים, והשחקנים הולכים אחריו", המשיך סבג. "במשחק הראשון שלו בבוגרים, כל קבוצת הנוער הגיעה לעודד אותו".

"יש לו אישיות מדהימה, הוא אדם ערכי ובחור זהב", הוסיף המנהל המקצועי, שמוליק חנין, "בנוסף, הוא גם תלמיד מצטיין. אביאל מוביל בכל המדדים מבחינת מאמץ באימונים. האיכויות שלו הביאו אותו כבר בגיל 17 לשחק בבוגרים של בית"ר. הוא לא היה יכול להיות כה איכותי בלי המקצוענות שלו. אביאל תמיד פתוח להערות ויש לו יכולת למידה. הוא לוקח את הביקורת וממנף אותה למשחק. מדובר בשחקן חרוץ ושאפתן".

בבית"ר מרעיפים מחמאות על זרגרי, שנשאר עם הרגליים על הקרקע. במועדון מספרים כי למרות ההופעות בקבוצה הבוגרת, הקשר עבר לדום בכל פעם שהוא נקרא לדגל בקבוצת הנוער. את תקופת הקורונה הוא מעביר באימונים בביתו ובעונה הבאה צפוי לקבל דקות משמעותיות יותר בבוגרים. אוהדי בית"ר תתכוננו - הקשר 'הגרמני' בדרך למרכז הבמה.