מעבר גדול בדרך: סוכמה העברת אוראל דגני לבית"ר

אחרי 4 שנים בהפועל, הקפטן יערוק ליריבה המרה ויחתום על חוזה ל-3 שנים בהן ירוויח 200 אלף דולר לעונה. הבלם יעבור תמורת סכום מינימלי ואף עשוי להגיע לבירה בחינם

תומר לוי ושירי אלג'ם  03.08.20 - 22:27

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

מעבר ענק בכדורגל הישראלי. סוכמה העברתו של אוראל דגני לבית"ר ירושלים. הקפטן של הפועל תל אביב יעבור ליריבה המרה מהבירה עבור סכום מינימלי ואף עשוי להגיע בחינם לטדי לאחר שסגר הערב (שני) על חוזה של 200 אלף דולר לעונה עד 2023.

יש לציין כי למרות שבית"ר מימשה את סעיף היציאה בחוזהו ב-13 ביולי, הקבוצה לא תשלם 400 אלף דולר על הבלם וסיכמה עמו הערב לאחר שצומצמו הפערים בין הצדדים כבר ביום שבת, כפי שפורסם בערוץ הספורט כאשר הבלם צפוי לחתום מחר על החוזה.

אחרי שמוקדם יותר, החתימה את המגן אורן ביטון, בית"ר ירושלים המשיכה לחזק את הקו האחורי שלה עם החתמתו של קפטן הפועל ת"א. ההצעה של בית"ר לבלם הייתה טובה יותר מזו של האדומים. הפועל ת"א ביקשה מהשחקן לקצץ בשכרו, כשבמקום חוזה לשנתיים בשכר של כ-200 אלף דולר הציעו לו 150 אלף דולר, ובתמורה לקיצוץ, סעיף השחרור שלו לחו"ל יבוטל והוא יוכל לצאת בחינם. בעקבות ההבדל בהצעות דגני בחר לעזוב את הפועל ת"א לאחר ארבע שנים מטלטלות באדום, שכללו פירוק וירידת ליגה.

זו תהיה בסה"כ התחנה הרביעית בקריירה של הבלם. דגני עלה לבוגרים במכבי נתניה, שם צמח. בגיל 19 ערך את הופעת הבכורה שלו בליגת העל, והעביר שלוש שנים בקבוצה הבוגרת. בקיץ 2011 דגני עבר למכבי חיפה, ששילמה עבורו סכום של מיליון דולר. בעונת 2012/13 הושאל לראשונה מחיפה להפועל ת"א, שם שיחק שנתיים רצופות, וחזר למכבי חיפה - רק כדי לעבור בקיץ 2016 להפועל באופן רשמי.