נכנס לנעליים גדולות: באר שבע בונה על ג'ונתן אגודלו

הטרגדיה האישית שחווה והחיבוק שקיבל מדייגו מראדונה. הקולומביאני זכה לכינוי "קון", סבל מפציעות וחולם לשחק בנבחרת הלאומית. הכירו את החלוץ החדש שהגיע לבירת הנגב

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.08.20 - 12:39

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

הפועל באר שבע קרובה לבצע את אחת ההחתמות החשובות ביותר שלה בקיץ הנוכחי. עזיבתו של בן שהר הותירה חור בעמדת החלוץ ומי שאמור להיכנס לנעליו הוא ג'ונתן אגודלו, חלוץ קולומביאני בן 27 שעושה את צעדיו הראשונים מחוץ לדרום אמריקה. מי הוא ג'ונתן אגודלו? הנה כמה עובדות על מי שאמור לספק את השערים עבור מחזיקת גביע המדינה.

1. אגודלו לא סומן ככוכב מגיל צעיר. הוא שיחק במסגרת חובבנית במחוז אנטיוקיה בו נולד, אבל מפגש עם שחקן העבר ווילסון קאנו סידר לו את ההזדמנות הראשונה. הוא נבחן במספר קבוצות ואחרי שלושה חודשים של אימונים (!) במיז'ונריוס סוף סוף קיבל חוזה מקצועני ראשון.

2. עונת השיא שלו במיז'ונריוס הייתה ב-2015 עם תשעה שערי ליגה ב-35 משחקים, אבל בעונה שלאחר מכן ירד לספסל והחל לנדוד. קודם עבר לאינדפנדיינטה סנטה פה, לאחר מכן לחגוארס דה קורדובה וב-2017 החלה הפריצה שלו בקוקוטה דפורטיבו מהליגה השניה. הוא עזר לה לזכות באליפות ולעלות ליגה עם 17 כיבושים ב-2018 והרשית 14 פעמים ב-30 משחקים בליגה הבכירה בעונה שלאחר מכן.

3. רמז על סוג השחקן שמקבלת הפועל ב"ש אפשר למצוא בכינוי שלו. הדימיון בין סגנון המשחק שלו (וגם במראה) לזה של סרחיו אגוארו, גרם לקהל בקולומביה לכנותו "קון", בדומה לכינוי של הכוכב הארגנטינאי. מדובר בחלוץ שחי על אינסטינקטים טובים ברחבה, מהירות ויכולת סיום מצוינת. בקיצור, תשכחו מעוד חוסה אנחל קאריו.

4. אגודלו סבל מלא מעט פציעות במהלך הקריירה, ובהפועל ב"ש יצטרכו לתת את הדעת לכך. האחרונה שבהן התרחשה במשחק האחרון שלו לפני המעבר, בחודש פברואר האחרון. הוא קרע שריר במפשעה במהלך המשחק של חימנסיה לה פלטה מל פטרונטו, ובעקבות כך החליטה הקבוצה מארגנטינה לא לממש את סעיף הרכישה שלו, למרות שהביע את רצונו להישאר.

5. לפני קצת יותר משנה חווה אגודלו את הטראומה הכי גדולה בחיים שלו. אחיו, חורחה בן ה-17, שסומן כאחד השחקנים המבטיחים ביותר שהגיעו ממחוז אנטיוקיה, היה במהלך אימון כאשר נורה ארבע פעמים מטווח קרוב על ידי מתנקשים. עפ"י המשטרה המקומית היה מדובר בטעות בזיהוי, אך למרות שהציעה 20 מיליון פסוס עבור מי שיגלה פרטים על הימצאו של הרוצח, הוא עדיין לא נתפס.

6. אם לא די בטרגדיה הנוראית שחווה ג'ונתן, בהתאחדות הקולומביאנית הפגינו חוסר רגישות משווע כלפי השחקן והחליטו לקנוס אותו ב-8,181,260 פסוס (7,500 ש"ח) לאחר שהרים חולצה בחגיגת כיבוש שער וחשף תמונה של אחיו. גם הערעור לא עזר והעונש נותר על כנו.

7. מי שעזר לו לעבור חלק מהתקופה הקשה הוא לא אחר מאשר דייגו ארמנדו מראדונה, מי שחתום על צירופו לקבוצה היחידה שלו מחוץ לקולומביה, חימנסיה לה פלאטה. אגודלו נאלץ לשהות לבד בבידוד בארגנטינה בעקבות התפרצות הקורונה ודייגו הבין לליבו: "הוא מפנה זמן כדי לדבר איתי כי הוא יודע שאני לבד. הוא שואל אותי אם אני מרגיש בודד. אני אוהב אותו כי הוא חושב קודם כל על השחקנים".

8. בראיון שקיים באפריל 2019 ציין אגודלו את שני החלומות הגדולים ביותר שלו: לעבור לשחקן בחו"ל ולקבל זימון לנבחרת קולומביה. את החלום הראשון הוא כבר הגשים. השני יהיה תלוי ביכולת שיפגין בהפועל ב"ש.