פיפ"א לא תחייב את הפועל תל אביב לשלם למנדיונדו

קצת נחת לאדומים: הארגון קבע כי למרות פסיקת בית הדין הבינלאומי הגבוה לספורט, המועדון לא יצטרך לפצות ב-2.5 מיליון יורו את המאמן הספרדי, שפוטר בתחילת 2015/16

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  27.10.20 - 12:13
תחילת כתבה

הצרות הכלכליות של הפועל תל אביב מטילות צל כבד על היכולות של הבעלים לעמוד בחובות של הקבוצה ובתביעות שהוגשו, אך הבוקר (שלישי) קיבלה הקבוצה בשורה נהדרת - פיפ"א הודיעה להתאחדות לכדורגל כי היא לא מתכוונת לכבד את החלטת ה-CAS (בית הדין הבינלאומי הגבוה לספורט), שפסק לטבת לטובת ססאר מנדיונדו, שעל המועדון לשלם לו ולעוזרו חאבייר גונסאלס לופס שניים וחצי מיליון יורו.

במכתב ששלחה להתאחדות לכדורגל, פיפ"א הסבירה כי מבחינתה היא לא תחייב את המועדון לשלם, זאת בצל שינוי בתקנון שהתקבל ב-2019, שבו נקבע כי פיפ"א לא תדון בהחלטות שהתקבלו ב-CAS. כעת, בעקבות ההחלטה, החוב למנדיונדו יעבור לאחריות המפרקים עו"ד שאול קוטלר וחן ברדיצ'ב.

כזכור, הספרדי פוטר לאחר שני משחקי ליגה בתחילת 2015/16, ותבע את המועדון האדום בטענה שלא שולמו לו הפיצויים המגיעים לו כתוצאה מפיטוריו. בחוזהו נכלל סעיף שקבע כי במקרה של פיטורים, הוא לא יקבל יותר משש משכורות כפיצויים. אלא שהבורר ב-CAS טען כי הסעיף הזה אינו חוקי על פי הדין השוויצרי, ופסק שעל האדומים לשלם את מלוא החוזה של המאמן, שחתם לשלוש שנים, כולל פיצויים לעוזרו, סכום שכאמור הסתכם ב-2.5 מיליון יורו.

מי שטיפל בנושא מול פיפ"א הוא עורך הדין יוסי גאייר שעזר להפחית משמעותית את כאב הראש של הפועל תל אביב. עם זאת, בתחילת ינואר המועדון עדיין יצטרף להתייצב לדיון בפיפ"א, בנוגע לתביעות נוספות שעומדות נגד הקבוצה, בסך כולל של 18 מיליון ש"ח.

חשוב לזכור כי כשקבוצת ניסנוב-תושב-גרינברג רכשה את המועדון, אחרי הפירוק בינואר 2017, היא התחייבה לטפל ולקחת אחריות על כל חובות חו"ל, החובות מול אופ"א ופיפ"א שהצטברו מהשנים הקודמות ונאמדו באותה נקודת זמן בכ-30 מיליון שקלים. מאז מונה עורך הדין יוסי גאייר לטפל בנושא, והסכום הכללי פחת משמעותית.