"שחקני מכבי קיללו אותי ואת אמא שלי. לא ירקתי"

ז'וסוואה, כוכב הפועל ב"ש, עולה להתקפה לאחר שנתפס מבצע תנועת יריקה לכיוונו של אבי ריקן: "הם עשו פרובוקציה כדי שאורחק. עשיתי קול של יריקה, אבל בהחלט לא ירקתי"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  02.02.21 - 15:09
תחילת כתבה

התגובה של ז'וסוואה. לאחר שנתפס אמש (שני) במצלמות כשהוא עושה תנועת יריקה לכיוונו של אבי ריקן בסיום המשחק מול מכבי תל אביב, כוכב הפועל באר שבע הגיב לתקרית באינסטגרם: "לכבוד אוהדי הפועל ב"ש. אני רוצה לספר לכם על אירועי המשחק אתמול. בשורה התחתונה לא ירקתי על אבי ריקן - זה שקר. האמת היא ששחקני מכבי תל אביב קיללו אותי ואת אימא שלי לאורך כל המשחק במטרה ברורה לייצר פרובוקציה שתוביל להרחקתי. כשראיתי את ניסיון הפרובוקציה של ריקן על רמזי, עשיתי רעש של 'טפו' לכיוונו אבל בהחלט לא ירקתי. זו עוד פרובוקציה של שחקן מכבי ולא יותר מזה. כשאני עושה טעות, אני הראשון שמודה ומצטער אבל זה לא המקרה".

מלבד ההפסד והיכולת החלשה, התעסקו במועדון גם בענייני משמעת - וכמה לא מפתיע ששוב מדובר בז'וסוואה, שצפוי לעמוד לדין לאחר שנתפס במצלמות הטלוויזיה עושה תנועת יריקה לכיוונו של קשר מכבי ת"א, אבי ריקן. המשקיף במשחק, שלומי ברזל, ציין כי על אף בקשת הזכיין, ז'וסוואה לא הגיע לראיון כמקובל בתקנון והקבוצה צפויה להיקנס.

"עזיבת אבוקסיס הוציאה לז'וסוואה את האוויר", סיפרו שחקנים בהפועל ב"ש, "מאז העזיבה הוא לא מחייך, רק כועס ועצבני". במועדון זועמים על הכוכב הפורטוגלי והסיכויים שלו להישאר כעת בקבוצה פחתו בצורה ניכרת.

בעלי הפועל ב"ש, אלונה ברקת, עקצה את יוסי אבוקסיס אחרי עזיבתו ואמרה שהיא מקווה "לחזור לשחק כדורגל שמח". אם לא די בכך, לפני שריקת הפתיחה אמש במשחק מול מכבי ת"א, היא המשיכה לבקר את המאמן לשעבר בראיון שערכה, דבר שבטח לא סייע לשקט של השחקנים. כשאליניב ברדה ומאור מליקסון עלו על הקווים, בעוד היא ובעלה ביציעי "טרנר", שמח בטוח לא היה.

ברקת, שצולמה לא מעט מתעסקת במכשיר הנייד, ראתה את הקבוצה שלה בועטת רק שלוש פעמים למסגרת בכל 90 הדקות בהפסד למכבי ת"א - הפסד שהיה יכול להיות גבוה יותר, אם לא טעויות לא מחויבות של האורחת.

בתוך כך, אליניב ברדה לא מעוניין להמשיך כמאמן בשל בעיות בריאותיות מהן הוא סובל ולאור רצונו להמשיך להיות מנהל מקצועי. למאור מליקסון אין עוד תעודת פרו, והבעלים תצטרך לקבל החלטה מי יעמוד על הקווים במשחק הקרוב נגד הפועל כפ"ס. השחקנים הודו: "צריכים מאמן דחוף".

ברקת יודעת שלרן בן שמעון יש סעיף יציאה בכל חלון של רבע מיליון ש"ח, אבל יחסיה הטובים עם ג'קי בן זקן והכבוד שהיא רוחשת לבעלי אשדוד הובילו אותה לחפש חלופה. מרקו בלבול, כפי שפורסם לראשונה אתמול בערוץ הספורט, יבקש חוזה לעונה וחצי. שרון מימר מקורב מאוד לברקת ומכיר היטב את המערכת, אך טרם נעשתה פנייה אליו. רוני לוי, שאמור היה לנחות היום בישראל, תקוע בחו"ל בשל הסגר וגם אליו טרם נעשתה פנייה.

כך או אחרת, הרצון של ברקת הוא להחתים מאמן עד לסיום העונה כדי שבקיץ תוכל להחתים את בן שמעון ובתנאי שהוא יקבל את ברכת הדרך מבן זקן. המטרה של הבעלים היא להחתים מאמן במהרה ולהמשיך משם לחיזוק של שני שחקנים לפחות: שחקן זר וישראלי. מבחינת הישראלים, דור מיכה, ששוב סיפק משחק טוב אתמול באנורתוזיס, נמצא על הפרק. מרוהאן קבהא, תומר יוספי וסינטיהאו סולליך צפויים לשוב לסגל לקראת המשחק בשבת, דבר שיוסיף עוד עומק בסגל של הקבוצה.