צפו: קטטת ענק בין אנשי ושחקני מכבי והפועל חיפה

בסיום הדרבי, מנחם חגג בפני האדומים, בן בסט התערב ומשם התפתחה מהומה במהלכה הושלך מנכ"ל הירוקים אסף בן דב על ידי אלון תורג'מן אל הדשא. דו"ח שיפוט חמור נרשם

יגאל גולדשטיין וגיל לוין  10.02.21 - 22:44
תחילת כתבה

אף אוהד לא נכח בדרבי החיפאי שהסתיים הערב (רביעי) בניצחון 0:2 של מכבי על הפועל, אבל זה לא אומר שלא היו בו אמוציות שגלשו מעבר לכל פרופורציה. עם שריקת הסיום, התפתחה תגרה בין אנשי ושחקני שתי הקבוצות שמביישת את הכדורגל הישראלי.

הכל התחיל כאשר סן מנחם התגרה באנשי הספסל של הפועל חיפה ובעט את הכדור לשמיים. עדן בן בסט ניגש אליו בצורה תוקפנית ולא חלפו יותר ממספר שניות עד שמרבית שחקני שתי הקבוצות החלו להתעמת על כר הדשא. מצלמות הטלוויזיה קלטו את דור מלול מתקוטט עם מנחם ולאחר מכן את איעד חבשי מתעמת עם גל אראל מהפועל חיפה.

גם מנכ"ל מכבי חיפה, אסף בן דב, היה מעורב באירוע כאשר נצפה מושלך על ידי אלון תורג'מן אל הדשא. גל אראל טען לאחר המשחק כי בן דב תקף אותו והסביר כי האירוע החל כאשר מנחם קרא לאנשי הפועל: "סמרטוטים לכו הביתה". במכבי טוענים כי בן דב הגיע כדי להפריד. קפטן מכבי, נטע לביא, אמר: "שחקני הפועל חיפה הם אלו שהחלו את המכות, לא אנחנו".

השופט לירן ליאני ניגש למצלמות כדי לבדוק מה בדיוק קרה באירוע, שהתרחש כאמור, לאחר שריקת הסיום. בדו"ח השיפוט נרשמה שורה ארוכה של מעורבים בקטטה והם צפויים להיענש בחומרה על ידי בית הדין של ההתאחדות לכדורגל. "זה לא יעבור על סדר היום. מעריכים כי כל גורם יקבל ארבעה משחקי הרחקה", אמרו באיגוד השופטים.

"זה לא היה צריך להגיע לדבר כזה", אמר מאמן מכבי חיפה ברק בכר, "זה דבר מכוער. בדרבי הקודם התריסו אותנו. מעבר לזה, אני לא רוצה להגיד דברים כי לא ראיתי הכל". מאמן הפועל חיפה חיים סילבס התייחס לתגרה כשאמר: "זה לא מוסיף כבוד לאף אחד ולא לכדורגל שלנו. האירוע הזה מאכזב מאוד. דווקא בתקופה של הקורונה, שאנשים רוצים להתנתק מהדברים הרעים, זה גורם לתחושות רעות".

הודעת מכבי חיפה בדבר אירועי משחק הדרבי: "בהמשך לאירוע הערב לא כך אמור להסתיים משחק כדורגל. אין מקום לאלימות בספורט. מדובר באירוע מיותר, אנו כמועדון מגנים כל סוג של אלימות וכמובן לזו שהיינו שותפים לה הערב. אנו קוראים לכל הצדדים להרגיע את הרוחות בתקווה שמקרה כזה לא ישוב".

במנהלת הליגה מיהרו לגנות את האירוע המכוער: