הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בתום פגישה: היתר זמני לאיצטדיון בפ"ת

ראש העירייה כינס ישיבה דחופה בשל צו הסגירה. כל הפרטים

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  02.12.21 - 10:20

חשיפת ערוץ הספורט לגבי צו הסגירה שהוצא לאצטדיון בפ"ת גרם ללחץ גדול על ראש העיר, רמי גרינברג. האיש החזק בפ"ת קיים הבוקר (חמישי) פגישה בהולה כדי למצוא לפחות פתרון זמני שיאפשר חזרה של מאות ילדים למגרשי האימונים מסביב לאצטדיון, ולקיום משחקי הליגה הקרובים של מכבי והפועל פ"ת. בסיומה של הישיבה, קיבל האיצטדיון את האישור המיוחל ל-3 חודשים.

הלחץ שהופעל על ידי מנהלת הליגה והורים רבים שהעבירו מסר כי יפגינו מול בניין העירייה, הוביל לכך שהבוקר התקיימה כאמור הפגישה בה מלבד ראש העיר, הגיעו גם ראש מנהל ההנדסה, גורמים ברישוי העסקים, מהנדס החברה לפיתוח ויועצי הנגישות בעירייה. חלק מהדברים שיתוקנו קשורים בהנגשה המגרש לנכים. בין היתר מדובר בהקצאת מקומות חנייה נוספים בחניון המקיף את המגרש.

כאמור, בסיומה של הישיבה קיבל האיצטדיון בעיר היתר זמני ל-3 חודשים במהלכם יושלמו עבודות הנגישות לנכים בתוך המגרש ומחוצה לו. בסופו של התהליך, אמור המגרש לקבל רישיון עסק קבוע.

המהנדס שבנה את האצטדיון, דני גוטמן, תקף אתמול את ההחלטה לסגור את המגרש ואמר: "האצטדיון בפתח תקווה הוא פאר היצירה. לצערי, העירייה לא קיבלה את דו"ח המומחה שהבאנו מסיבות השמורות אצלה. הם בעלי הבית והם יכולים לעשות מה שהם רוצים. בעוד תשעה ימים נחגוג 10 שנים לבניית האצטדיון ומאז ועד היום שום דבר לא השתנה. היועצת לבטיחות במשרד ראש הממשלה, שסיירה באצטדיון, לא מצאה הערה אחת - בדומה לסיורים של נציגי זכויות הנכים".

תגובת עיריית פתח תקווה: "הטענה שגויה ביסודה. לא מדובר בצו סגירה אלא בחידוש רישיון עסק כפי שמתבקש מידי שנה עפ"י הנוהל והסדר התקין. במהלך התהליך לחידוש רישיון העסק עלתה דרישה חדשה בנושא הנגישות המטופלת ממש בימים אלה. בתום הטיפול בדרישה יחודש הרישיון לאצטדיון".