הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ההחלטות ה"הזויות" והסרטון: כך גיא לוזון עזב את מכבי פ"ת

למרות שטען שפרידה לא על הפרק, האירועים האחרונים השפיעו על השגרה היומית של המאמן. במועדון הופתעו: "לא היה לכך שום רמז מקדים. שידר כל הזמן שהוא כאן". מבט פנימה

הדר יעקבי
הדר יעקבי  28.12.21 - 09:38

כמעט שלוש שנים אחרי שהגיע לקדנציה השלישית שלו במכבי פתח תקווה, גיא לוזון סיים את תפקידו. כשהמלאבסים ממוקמים אחרונים בטבלה, ולא ניצחו בשמונת המשחקים ברציפות, אפשר היה לחשוב שהכתובת היתה על הקיר, אבל ההודעה על רצונו לעזוב הותירה לא מעט אנשים מופתעים.

"האמת שלא היה שום רמז מקדים", סיפר גורם במועדון. "הוא כל הזמן שידר לחדר ההלבשה שהוא כאן ושהוא לא הולך לשום מקום. דיברנו כרגיל אתמול בתום המשחק, ראיתי אותו גם מדבר עם אבי בחדר ההלבשה ולא הבחנתי בשום דבר חריג. ידעתי שהם המשיכו את השיחה שלהם אחר כך בארבע עיניים אבל הופתעתי מאוד כשהתפרסמה ההודעה".

ולא פלא שאנשים הופתעו, בטח אחרי שרק לפני כחודש התייצב גיא לוזון מול המצלמות ואמר בנחרצות 'הסיכוי שאני אתפטר הוא כמו הסיכוי לזכות בלוטו'. מאז דברים השתנו, ולא בכל הנוגע לסיכויים לזכות בלוטו לצערו. המצב החריף בכמה מישורים, ובראשם המצב עם קהל האוהדים של הקבוצה שלא מפסיק למחות נגדו כבר כחודשיים, ממתין לו מחוץ לאיצטדיונים בתום משחקים, מקלל אותו במשך 90 דקות, קורא לפיטוריו ובשבוע האחרון גם ממתין לו מחוץ למתחם האימונים ומפיץ סרטון מאוד לא מחמיא של המאמן כשהוא מאבד את עשתונותיו. סרטון שבדיעבד מסתמן כקש ששבר את גב הגמל.

כזכור, אוהדים הקבוצה המתינו לגיא לוזון במתחם האימונים בתום המשחק מול קרית שמונה. מסרטונים שפורסמו, נראה המאמן מאיים על אוהד שנכח במקום כשהוא אומר לו 'אני אשחט אותך, אני ארצח אותך' תוך שהסובבים מחזיקים אותו שלא יכה את אותו אוהד. מקורבים למאמן מספרים כי בשל הסערה שנוצרה לאחר פרסום הסרטונים, גם משפחתו תמכה ודחפה אותו לעשות את הצעד ולהתפטר, ואפשר להבין אותם. בסרטונים נראה גיא מאבד את העשתונות כמו שמעולם לא ראינו לפני כן, וניכר היה שהמצב משפיע על שיגרת יומו של המאמן ברמה האישית.

קצת לפני אותו אירוע מכוער בו איים גיא לוזון לרצוח את אוהדי הקבוצה, נחשפנו לעוד רגע לא אופייני מהמאמן בראיון בתום המשחק נגד קרית שמונה. לוזון, שבדרך כלל שומר על קור רוח ומשדר עסקים כרגיל גם אחרי משחקים פחות טובים, נראה הפעם שבור ומאוכזב במיוחד כשדיבר על כאב הלב שהוא חש נוכח ההפסד. ומבחינה מקצועית, היו לו סיבות טובות לחוש כך. לא מדובר רק בשמונה משחקים ללא ניצחון, אלא גם בשמונה משחקים בהם הבקיעה קבוצתו רק שני שערים. היא ממוקמת זה המחזור השלישי מתחת לקו האדום ומחזיקה בהתקפה החלשה בליגה עם רק 11 שערי זכות. כשלפניה משחקים נגד מכבי חיפה והפועל באר שבע, מוליכות הטבלה, אפשר להניח שעיתוי ההתפטרות אינו מקרי.

והתוצאות על הדשא הן כנראה שיקוף של מה שהתרחש לאחרונה בחדר ההלבשה של המלאבסים. שחקניו כבר תקופה לא מבינים את ההחלטות שלוקח המאמן ומוצאים אותן 'הזויות'. במסגרת ההחלטות שזכו לכזו ביקורת מצד חדר ההלבשה שלו היתה ההחלטה לפתוח ללא ינון אליהו במשחק בו הפסידו לקרית שמונה או לשחק עם ירוסלב מיחאליק כחלוץ לאחר שזה כבר קיבל הודעה שהוא רשאי לחפש לעצמו קבוצה. "המצב שם קטסטרופה" סיפר מקורב למועדון, "הוא איבד את חדר ההלבשה כבר מזמן". כמו כן, שחקנים משתפים כי המאמן מיעט לתרגל הרכבים באימונים, כי הם היו מופתעים במגרשים מהערכים וההרכבים בהם עלו למשחקים וכי הם חשו שלא נעשית עבודת הכנה טובה ופרטנית לפני כל יריבה אותה פגשו.

לצד זאת, ישנם שחקנים ששמרו לו אמונים. חלקם אף היו מעוניינים כדי לפנות לאבי לוזון במטרה לשכנע אותו להשאיר את גיא, אבל הרגישו שהעניין חסר תועלת לאחר שהכל התפרסם בתקשורת.

אל חוסר ההצלחה המקצועית, ההתנגחויות עם הקהל ואיבוד חדר ההלבשה, הצטרפה גם הביקורת על הייחוס המשפחתי של המאמן. גיא כידוע, הוא אחיינו של אבי לוזון, הבעלים של המועדון, עובדה שמטבע הדברים היוותה הסבר הגיוני לכל בנגע להחלטה הלא קונבנציונאלית שלא לפטרו חרף התוצאות העגומות מזה תקופה ארוכה. גיא, שרצה להחזיק בתפקיד בזכות ולא בחסד, הבין גם הוא ככל הנראה, שעם קצב צבירת נקודות שכזה הוא איבד את הזכות.

גיא לוזון עוזב את מכבי פתח תקווה כשהוא מותיר לא מעט עבודה לבא אחריו. הקבוצה במצב רוח ירוד, הלחץ להצליח להישאר בליגה גדול וחלון ההעברות דופק בדלת. בראיון האחרון שלו לפני ההתפטרות נשאל גיא אם מכבי פתח תקווה תצליח להישאר בליגה, על כך הוא השיב 'עם חיזוק נכון, כן'. אם אבי לוזון רוצה להצליח להביא את החיזוק הנכון שישאיר אותו בליגה, עליו להחתים מאמן חדש בהקדם האפשרי.

צפו בסרטון בו איים לוזון על אוהדי מכבי פ"ת>>>